Anna Lignar. Trwa Wystawa Malarstwa w GWA OKNO. Stara Iwiczna (22-09-2019)

22.09.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Anny Lignar. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

Wystawę można zwiedzać do 15 października br. w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30, w pozostałe dni powszednie w godz. 8.00 - 15.30. Wstęp wolny.

Relacja z wernisażu

W piękny, słoneczny niedzielny wieczór 22.09.2019 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Lignar, który uroczyście otworzyli dyrektor GOK Lesznowola Jolanta Walentyna Sobolewska, radna Gminy Lesznowola Marta Natalia Maciejak oraz Jan Drewicz - opiekun wystawy. Publiczność mogła podziwiać 35 znakomitych obrazów, poznać osobiście malarkę i posłuchać opowieści o jej drodze twórczej, a potem poczęstować się upieczonymi przez Annę Lignar słodkościami oraz tradycyjną lampką wernisażowego wina.

Gratulujemy artystce pięknej ekspozycji i serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy. Wystawa czynna jest przez miesiąc od dnia wernisażu. Wstęp wolny. Miejsce ekspozycji: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

Zdjęcia z wernisażu:

ANNA LIGNAR

Z wykształcenia  magister filologii romańskiej,  z zawodu – specjalistka ds. finansów w jednej z warszawskich korporacji, zaś z  zamiłowania – cukierniczka i malarka.  Pochodzi z okolic Gorlic w województwie małopolskim, studiowała w Lublinie, a od 18 lat pracuje w Warszawie. Od 7 lat jest mieszkanka Józefosławia.

Zainteresowanie twórczością artystyczną a w szczególności malarstwem pojawiło się już we wczesnym dzieciństwie. Pasja była rozwijana zarówno poprzez samodzielną pracę jak i uczestnictwo w licznych kursach i warsztatach. Ma na koncie uczestnictwo w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych.  Od niedawna współpracuje z Grupa Plastyczna Piaseczno uczestnicząc we wspólnych plenerach malarskich. W centrum jej zainteresowania znajduje się przede wszystkim portret, choć chętnie maluje także pejzaż czy martwą naturę. Jej ulubiona technika to akryl i olej.

Anna Lignar jest również założycielką bloga kulinarnego oraz marki Lignarcakes, oferującą domowe ciasta, ręcznie robione czekoladki, a przede wszystkim eleganckie torty okolicznościowe.

Kontakt:
anna@lignarcakes.com