Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Cztery mile za Warszawą - koncert dla dzieci z cyklu "Spotkania z muzyką" w wykonaniu Filharmonii Narodowej (28-05-2024)


Zapraszamy na koncert: Cztery mile za Warszawą z cyklu "Spotkania z muzyką" w wykonaniu Filharmonii Narodowej. Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2024 w godz. 13.10 oraz 14.00 (2 grupy) w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

 

śpiew, flet poprzeczny / skrzypce, ksylofon / śpiew, gitara / baraban, basetla

Pibiiip! Pibiiip! Uwaga, to pełna samochodów warszawska ulica! Na rogu można zobaczyć fabrykę, gdzie od rana do nocy pracują przemysłowe maszyny. Zaraz za blokami znajduje się podwórko. Chcecie spędzić czas z miejscowymi dziećmi? Miasto dzieli na pół rzeka Wisła, którą płyną flisacy, przewożący swoje towary. Po pracy śpiewają i tańcują, przy dźwiękach fujarki oraz skrzypiec. Z pobliskich pól i pastwisk docierają do nas dźwięki obrzędowych przyśpiewek, które zawsze towarzyszą tu obowiązkom. A w starej karczmie rozbrzmiewają ballady gitarowe. Jesteście ciekawi tych ludowych opowieści?