Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
WESOŁA ZIMA z GOK 2017. Zdjęcia, filmy i relacje (13/02/2017 - 24/02/2017)


    Podczas ferii zimowych - na półkoloniach Wesoła Zima z  GOK w godz. 8.00 - 17.00 oferowaliśmy dzieciom miłe i kreatywnie spędzenie czasu pod profesjonalną opieką instruktorów GOK Lesznowola. Odbywały się między innymi warsztaty plastyczne, wokalne, ceramiczne, teatralne i filmowe, spotkania z literaturą, a także ciekawe, całodniowe wycieczki..

 

Zdjęcia z półkolonii

Relacje oraz filmy z Wesołej Zimy w GOK Lesznowola.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportaży z przedstawień teatralnych z udziałem naszych uzdolnionych GOK-owskich półkolonistów z Mysiadła i Nowej Iwicznej oraz z zabaw świetlicowych w Wólce Kosowskiej
i zabaw ceramicznych we Władysławowie.

 

 


Kliknij w poniższe zdjęcia,
a wejdziesz w poszczególne galerie.

 

 

TAK SIĘ BAWILIŚMY W MYSIADLE:

     Przedstawienie w filii GOK w Mysiadle dn. 17.02.2017 r.
Teatrzyk został przygotowany przez dzieci i  instruktorów GOK Lesznowola
na podstawie sztuki Doroty Dankowskiej pt. "Baśniowy ambaras".
Powyżej (kliknij w fotografię) galeria zdjęć a poniżej - zapraszamy na film.

I tydzień

       W okresie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zorganizował dla dzieci półkolonie „Wesoła Zima 2017”. W filii GOK w Mysiadle pierwszy tydzień ferii minął pod znakiem teatru. Dzieci przygotowywały teatrzyk na podstawie sztuki Doroty Dankowskiej „Baśniowy ambaras”. Pod okiem opiekunów szlifowały swoje role. Dekoracje i rekwizyty do przedstawienia dzieci przygotowywały na warsztatach plastycznych. Również uczestniczyły w doborze strojów.

      Oprócz zajęć związanych z realizacją teatrzyku na dzieci czekało dużo innych atrakcji. Były to różne zabawy integracyjne oraz animacyjno-ruchowe. Zajęcia z ceramiki, gry planszowe, karaoke i seanse filmowe. We wtorek gościliśmy pracowników Biblioteki Publicznej w Lesznowoli z programem „Poznaj Lesznowolę”. Panie przebrane za postacie z herbu Lesznowoli, tj. Dziewczynę o imieniu Leszna i Smoka wyjaśniły dzieciom symbolikę herbu oraz opowiedziały legendę związaną z jego powstaniem. To było bardzo miłe spotkanie. Ogromną atrakcją było skakanie przez ogon Smoka.

       W czwartek dzieci z filii w Mysiadle i Nowej Iwicznej pojechały na wycieczkę do Muzeum Figur Stalowych w Pruszkowie. Jest to jedyne takie muzeum na świecie. Na wystawie można podziwiać imponujących rozmiarów roboty, postacie filmowe, bohaterów kreskówek oraz wiernie odtworzone luksusowe samochody. Wszystko to zostało wykonane ze złomu przez wybitnych artystów-rzemieślników. Ekspozycja stanowi niebywałą atrakcję nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Po muzeum dzieci odwiedziły Centrum Sportu w Mysiadle, gdzie na hali sportowej ustawione były „dmuchańce” (dmuchane zamki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe itp.).

     W piątek odbyła się uroczysta premiera przedstawienia, na którą przybyła Dyrektor GOK w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska, Główna Księgowa GOK  Monika Soboń oraz rodzice dzieci. Przedstawienie wszystkim się bardzo spodobało. Oklaskami doceniono pracę i ogromne zaangażowanie dzieci.

      Podczas pierwszego tygodnia ferii opiekę nad dziećmi sprawowali: Janina Tatol, Joanna Zielińska, Maciej Jagodziński i Jan Drewicz.

II tydzień

    Podczas II tygodnia „Wesołej Zimy 2017” dzieci z półkolonii w Mysiadle i Nowej Iwicznej realizowały wspólny program dotyczący bezpiecznego zachowania się podczas ferii. Były to zajęcia filmowe prowadzone przez Macieja Jagodzińskiego i Tomasza Winiarskiego. Dzieci wymyśliły krótkie scenki związane z bezpiecznym zachowaniem się w czasie zimowego wypoczynku. Następnie scenki te zrealizowane były w postaci krótkich filmików.

     W filii GOK w Mysiadle odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z p. Kasią Pisarską. Pani Kasia przybyła na spotkanie ze swoimi podopiecznymi – pieskami o imionach Hacker, Jocker i Jack. Pogadanka była na temat schronisk dla psów oraz adopcji bezdomnych psów. Dzieci dowiedziały się także jak należy opiekować się swoimi pupilami. Mowa była również o wolontariuszach, którzy poświęcają swój czas, aby nieść pomoc chorym i bezdomnym zwierzętom. Pani Kasia poprosiła dzieci, aby jeśli mogą wspomagały zwierzaki ze schronisk. Następnego dnia wiele dzieci przyniosło karmę i zabawki dla psów. Dary te będą przekazane za pośrednictwem p. Kasi Pisarskiej do jednego ze schronisk.

    W środę dzieci z Mysiadła i Nowej Iwicznej pojechały na wycieczkę do Warszawy do Teatru „Lalka” na spektakl „Wakacje Mikołajka”. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało i wzbudziło wiele emocji.

   Dzieci z półkolonii w Mysiadle oprócz wspomnianych wcześniej zajęć filmowych uczestniczyły także w przygotowanych dla nich specjalnie zabawach animacyjno-ruchowych, integracyjnych, ceramicznych, plastycznych oraz oglądały filmy.

     Na zakończenie „Wesołej Zimy 2017” odbył się w filii GOK w Mysiadle tradycyjny bal. Tym razem była to impreza otwarta, nie tylko dla uczestników półkolonii. Przyszło bardzo dużo dzieci wraz z opiekunami. Bal poprowadził zaproszony specjalnie na tą okazję Klaun Fred. Klaun Fred przygotował dla dzieci mnóstwo atrakcji. Okazał się także wspaniałym wodzirejem. Wciągnął do wspólnej zabawy nie tylko dzieci ale także i ich opiekunów. Tym radosnym akcentem zakończyły się ferie z GOK w Lesznowoli. Zapraszamy za rok!

      Podczas drugiego tygodnia ferii opiekę nad dziećmi sprawowali: Janina Tatol, Joanna Zielińska, Maciej Jagodziński i Jan Drewicz. Pomagała im wolontariuszka Paulina Mitrus.

Jan Drewicz/ GOK Lesznowola

Zdjęcia z innych zabaw
miłych półkoloniczów z filii GOK w Mysiadle tu:

 

 

TAK SIĘ BAWILIŚMY W NOWEJ IWICZNEJ:

    Przedstawienie w filii GOK w Nowej Iwicznej dn. 17.02.2017 r.
Teatrzyk pt. "O rozśpiewanym rybaku i morskim zającu" autorstwa dzieci
i instruktorów GOK Lesznowola.

Powyżej (kliknij w fotografię) galeria zdjęć a poniżej - zapraszamy na film.

 

         Od 13 do 17 lutego trwał pierwszy turnus półkolonii w filii GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej. Przez 5 dni dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez instruktorów GOK. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia ze śpiewu w „zabawowej” formie karaoke. Dzieciaki fantastycznie lepiły z gliny, malowały koszulki z własnymi wzorami i tworzyły spektakl teatralny. We czwartek odwiedziliśmy wystawę w Pruszkowie, gdzie podziwialiśmy rzeźby zrobione ze złomu i surowców wtórnych.

      Piątkowe przedstawienie pt. „O rozśpiewanym śpiewaku i morskim zającu”, było wspaniałą kulminacją pierwszego tygodnia ferii. 

Tomek Winiarski /GOK Lesznowola

Zdjęcia z innych zabaw
miłych półkoloniczów z filii GOK w Nowej Iwicznej tu:

 

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *  *

 

PONADTO

 - Zajęcia świetlicowe dla dzieci
w Wólce Kosowskiej (codziennie w godz. 8.00-16.00) - gry i zabawy świetlicowe
(bez posiłku). Nieodpłatnie.

TAK SIĘ BAWILIŚMY W WÓLCE KOSOWSKIEJ:

     Dwa tygodnie ferii w filii GOK Lesznowola w Wólce Kosowskiej minęły naszym podopiecznym nie tylko przyjemnie, ale twórczo i aktywnie. Czekało na nich mnóstwo atrakcji. Już od pierwszego dnia „Artystyczne dusze” mogły spełnić się na zajęciach manualnych, podczas których tworzyły piękne arcydzieła różnymi technikami. Najwięcej radości sprawiło uczestnikom przygotowanie pięknych serc na Walentynki. Obdarowane osoby na pewno ucieszyły się z takiego miłego prezentu.

     Dzieci z ochotą brały udział w warsztatach kulinarnych, które kończyły się degustacją. Była wata cukrowa i przysmak świętokrzyski. Lecz największą popularnością cieszyły się gry i zabawy ruchowe, które nie tylko integrują dzieci, ale również relaksują. Okazało się, że można znakomicie bawić się w ciuciubabkę, figury przemieniajcie się, pomidora, kolory, szczura, gorące krzesła, w "odgadujemy smaki", w akrobacje i wiele innych. Świetną rozrywką była gra na wygibasie (twisterze) i w gumę.  Również dużo radości sprawiało dzieciom karaoke, wspólne oglądanie bajek, gry planszowe i edukacyjne oraz zabawy na świetlicowym placu zabaw.  

     By wprowadzić nieco ducha rywalizacji w te ferie, odbywały się konkurencje sportowe, quizy i łamigłówki. Wygrywała drużyna wykazująca się sprytem, zwinnością i szybkim wykonywaniem zadań. Na zakończenie „Wesołej Zimy 2017” odbyła się dyskoteka.

     Oprócz zaplanowanych zajęć w świetlicy, dodatkową atrakcją wypoczynku była piesza wycieczka po okolicy. Natomiast dzięki przychylności GOPS Lesznowola razem z dziećmi z Łaz pojechaliśmy do parku trampolin Hangar 646 na Mokotowie. Jest to miejsce, które łączy rozrywkę ze sportem i świetną zabawą. Odbyła się też wycieczka do kina Cinema  City Janki na film animowany pt. Sing, która zakończyła się wizytą w restauracji McDonald's. Na ostatnią wycieczkę pojechaliśmy do Klubu Arco, gdzie starsze dzieci miały okazję sprawdzić się na kręgielni, natomiast młodsze bawiły się w pięcio-poziomowej sali zabaw.

     Ferie minęły naszym podopiecznym bardzo szybko. Nikt z nas nie spodziewał się, że mogą przynieść nam tak wiele radości i śmiechu. Opiekę nad dziećmi sprawowały: Bożena Ziemnicka i Edyta Koźniewska.

    Serdecznie zapraszam naszych uczestników oraz pozostałe chętne dzieci do udziału w zajęciach  GOK Lesznowola.

Bożena Ziemnicka / GOK Lesznowola

 

oraz na

- Warsztaty ceramiczne w Pracowni Ceramiki i Rzeźby 
we Władysławowie (wg stawek za godzinę) w czasie pracy pracowni.


Więcej informacji  tutaj...

Na zakończenie ferii zimowych odbył się otwarty Bal Karnawałowy!

 

 

DOKUMENTACJA dot. półkolonii

WESOŁA ZIMA:

  • półkolonie trwały w dniach 13-24 lutego 2017 r. (w dni powszednie)
  • w godz. 8.00 – 17.00 w filiach: Mysiadło i Nowa Iwiczna
  • odpłatność: 85 zł za tydzień (obowiązuje Lesznowolska Karta Dużej Rodziny). Obiad (catering) jest dodatkowo płatny.

Pliki do pobrania w formacie .pdf
regulamin
oświadczenie rodziców/opiekunów - ferie w filii GOK w Nowej Iwicznej
oświadczenie rodziców/opiekunów - ferie w filii GOK w Mysiadle

plan Nowa Iwiczna
plan Mysiadło