Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Wydarzenia zewnętrzne

   Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli współpracuje z innymi instytucjami oraz organizacjami kulturalnymi a także poleca ciekawe wydarzenia kulturalne i artystyczne odbywające się na terenie gminy, powiatu lub kraju. Poniżej zaproszenia na zewnętrzne wydarzenia kulturalne organizowane przez naszych Przyjaciół lub współorganizowane wraz z nimi.

* * *

Polecamy coroczny Festiwal Wolontariuszy pn. WOLPREZA 2018

02.06.2018 r. godz. 15.00 - VII Wolpreza Dobrej Woli. Miejsce: ul. Józefa Sierakowskiego w Piasecznie.

Wolpreza jest to coroczna impreza wolontariuszy organizowana przez Stowarzyszenie Dobra Wola wraz z wieloma współorganizatorami oraz sponsorami. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

* * *

Polecamy wykład organizowany przez
Niepubliczną Integracyjną Szkołę Podstawową w Mysiadle.


Więcej informacji oraz link do zarejestrowania się: tutaj

* * *

Polecamy wydarzenie pt. "TATASPARTAKIADA"

Tataspartakiada to piknik sportowo-integracyjny, na który co roku przybywa kilkaset osób. Tegoroczna edycja - XII Tataspartakiady Dobrej Woli została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W różnorodnych konkurencjach zdrowo rywalizują ze sobą osoby niepełnosprawne oraz – jak wskazuje nazwa – ich ojcowie. Tataspartakiada walczy i obala stereotyp ojca porzucającego rodzinę, kiedy rodzi się niepełnosprawne dziecko. Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie roli ojca w rodzinie z niepełnosprawnością, walka ze stereotypem ojca opuszczającego chore dziecko, a także promocja aktywności sportowych oraz idei wolontariatu. Zawody, a w przerwach występy artystyczne i inne atrakcje mają aktywizować rodziców osób z różnymi upośledzeniami. Jak co roku czeka nas niesamowita moc wrażeń, dzięki naszym niezwykłym Gościom i Przyjaciołom.Miejscem wydarzenia jest hala sportowa przy Zespole Szkół w Łazach, gmina Lesznowola, powiat piaseczyński na Mazowszu. Do zobaczenia w Łazach !!!

 

* * *

Pożegnanie lata, powitanie jesieni i rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
w Józefosławiu

    Polecamy imprezę u naszych sąsiadów - "Pożegnanie lata, powitanie jesieni i rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18" w dniu 16 września 2017 w godz. 12:00-21:30, na terenie Politechniki przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu. Zapraszają: Sołectwo Józefosław, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej przy ul. Kameralnej w Józefosławowie oraz w ramach partnerstwa sąsiedzkiego - Sołectwo Mysiadło. Współorganizatorem i partnerem wspierającym jest Gmina Lesznowola.

* * *

Konkurs fotograficzny "Mazowsze bliskie sercu"

Miłośnikom fotografii polecamy konkurs pt. „Mazowsze bliskie sercu”, organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych. Regulamin tutaj: http://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/konkursy-fotograficzne/art,17,xii-edycja-konkursu-fotograficznego-mazowsze-bliskie-sercu-zgloszenia-do-10-lipca.html

 

* * *

Polecamy coroczny Festiwal Wolontariuszy pn. WOLPREZA 2017

 

* * *

Polecamy:

GD DANCE SHOW 2017
Grand Prix Polski, Ekstraklasa FTS
Dorośli ST i LA, Młodzież Starsza ST i LA oraz
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

Czas: 1 i 2 kwietnia 2017 roku
Miejsce: ZS Łazy, ul. ks. Słojewskiego 2

 

* * *

Polecamy imprezę samochodową:

 

* * *

Polecamy konkursy ekologiczne

Od 1 marca ruszył kolejny projekt ekologiczny w Lesznowoli
„Konkurs i olimpiada szkolna w Lesznowoli
na temat wiedzy o środowisku!”


W imieniu Urzędu Gminy Lesznowola
zapraszamy do udziału w konkursach ekologicznych,
dofinansowanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Warszawie:

Szczegóły - regulaminy oraz pliki do pobrania na stronie internetowej
Urzędu Gminy Lesznowola tutaj

 

* * *

INFORMACJA O AKCJI:
"Koleją do kultury"

    Koleje Mazowieckie rozpoczęły nową akcję promocyjną „Koleją do Kultury”. Tym razem Spółka zachęca do podróży pociągiem połączonej z wizytą w jednej z partnerskich instytucji kultury. Każdy kto kupi bilet na pociąg Kolei Mazowieckich otrzyma zniżkę na wstęp do partnerskich instytucji kultury lub na przedstawienie teatralne. Rabat obowiązuje w ciągu 30 dni od upływu terminu ważności biletu i dotyczy wszystkich biletów – zarówno kartonikowych (kupionych w kasie biletowe lub u kierownika pociągu), zakodowanych na Karcie Mazowieckiej jak i zakupionych za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu.

    Podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek może być każdy rodzaj biletu – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej jak np. na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. W akcji nie biorą udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Akcja trwa od 23 stycznia do 31 grudnia 2017 roku.
Więcej informacji oraz Regulamin na stronie: www.mazowieckie.com.pl/

Partnerzy akcji KOLEJĄ do KULTURY I dostępne rabaty: 

1. Teatr Polski w Warszawie: -15% na bilety normalne oraz ulgowe.
2. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie: z biletem KM wejście bezpłatne.
3. Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie: bilet normalny w cenie biletu ulgowego.
4. Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu: każdy bilet w cenie 6 zł.
5. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku: na spektakle własne bilet normalny w cenie ulgowego.
6. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach: -40% na bilet normalny
7. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu: bilety normalne i ulgowe do -20%.
8. Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza wraz z filiami: -50% na bilet normalny i ulgowy.
9. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu: każdy bilet na wystawy w cenie 3 zł.
10. Muzeum Niepodległości w Warszawie wraz z filiami: bilet normalny w cenie ulgowego.
11. Stacja Muzeum w Warszawie wraz z filią – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie: bilet normalny w cenie ulgowego.
12. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie: - 20% na wszystkie bilety.
13. Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej: bilet normalny w cenie ulgowego.

 

* * *

Polecamy ogólnopolski konkurs plastyczny
"Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku"

Nowodworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Historyczne im.Szembeków mają przyjemność zaprosić dzieci i młodzież do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "DZIEŁA ALEKSANDRA FREDRY W MALARSTWIE I RYSUNKU".

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu, wypełnienia
Karty Zgłoszeniowej i wysłania prac w odpowiednim terminie.

Regulamin do pobrania
Karta zgłoszenia do pobrania

Więcej informacji na stronie Nowodworskiego Ośrodka Kultury

 

* * *

Polecamy konkurs pt. Perły Mazowsza

Zapraszamy do głosowania i wyboru PEREŁ naszej gminy! Szczegóły poniżej. Osobom preferującym tradycyjny sposób oddawania głosów przypominamy, że urny do głosowania ustawione są w Urzędzie Gminy Lesznowola (na parterze obok kancelarii) oraz W siedzibie Centrum  Sportu (Mysiadło ul. Kwiatowa 28, na parterze przy wpłatomacie). 

Więcej informacji na stronie Gminy Lesznowola tutaj
lub na stronie Organizatora konkursu tutaj
 

 

* * *

Polecamy konkursy ekologiczne na prezentacje multimedialne

W imieniu Urzędu Gminy Lesznowola
zapraszaliśmy do udziału w konkursach ekologicznych,
dofinansowanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Warszawie:

„Dbamy o przyrodę w Lesznowoli, bo umiemy segregować odpady”  - konkurs dla gminnych placówek edukacyjnych 

„Dbam o środowisko naturalne” - konkurs indywidualny, dal dorosłych mieszkańców oraz dzieci i młodzieży uczęszczających do  gminnych placówek edukacyjnych.

     Jest to indywidualny konkurs dla wszystkich Mieszkańców Gminy Lesznowola, którzy zadeklarowali segregację odpadów komunalnych. Zadaniem jest wykonanie dowolnej prezentacji multimedialnej propagującej dobre praktyki w prowadzeniu prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi. Nagrodami są 3 tablety.

   Prace należało składać do 2 listopada 2016 r. w Kancelarii Urzędu Gminy Lesznowola. Regulaminy na stronie Urzędu Gminy Lesznowola tutaj

 

* * *

Polecamy wydarzenie pt. "LESZNOWOLSKIE ŚWIĘTO DYNI"

     W sobotę 15 października 2016 r. Wójt Gminy Lesznowola i Dyrektor Centrum Sportu zapraszają wszystkich do Lesznowoli na II edycję Biegu po Dynię i trzecie z kolei Lesznowolskie Święto Dyni. Wydarzenie to jest połączeniem promocji zdrowego trybu życia ze zdrowym  odżywianiem, a także okazją do wspaniałej zabawy. Gorąco polecamy i też tam będziemy. Plastycy z GOK Lesznowola przeprowadzą ciekawe warsztaty dla dzieci pt. "Jak wyczarować z dyni karocę Kopciuszka". Będzie też dynio-malowanie!:)

Więcej informacji na temat BIEGU  tutaj

 

* * *

Polecamy wydarzenie pt. "TATASPARTAKIADA"

        Tataspartakiada to piknik sportowo-integracyjny, na który co roku przybywa kilkaset osób.

       Jest nam niesamowicie miło poinformować, że tegoroczna edycja – XI Tataspartakiady Dobrej Woli została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

      W różnorodnych konkurencjach zdrowo rywalizują ze sobą osoby niepełnosprawne oraz – jak wskazuje nazwa – ich ojcowie. Tataspartakiada walczy i obala stereotyp ojca porzucającego rodzinę, kiedy rodzi się niepełnosprawne dziecko. Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie roli ojca w rodzinie z niepełnosprawnością, walka ze stereotypem ojca opuszczającego chore dziecko, a także promocja aktywności sportowych oraz idei wolontariatu.

     Zawody, a w przerwach występy artystyczne i inne atrakcje mają aktywizować rodziców osób z różnymi upośledzeniami. Jak co roku czeka nas niesamowita moc wrażeń, dzięki naszym niezwykłym Gościom i Przyjaciołom. Zapraszamy i do zobaczenia w Łazach !!!

 

* * *

Polecamy konkurs fotograficzny pt. „Mazowsze bliskie sercu”
zorganizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego .
Prace można nadsyłać do 20 lipca 2016 r. na adres:
konkurs.fotograficzny@mazovia.pl

Wiecej informacji tutaj
 

* * *

Polecamy wydarzenie w Hip-Hop'owym stylu,
którego organizatorami jest młodzież z Nowej Iwicznej!

Cypher Iwiczna Vol. 4 czyli czwarta edycja Hip-hop'owego Jamu:
Skate contest - best trick, Graffiti Jam, Pokazy Taneczne, Walki Freestyle'owe, Koncert
Miejsce i czas: 25.06.2016 r. - Skatepark w Nowej Iwicznej

Program:
15.00 - Start Graffiti Jam, Skateboarding Best trick contest,
Skrecz sesja (Dj Staszek x Dj Hobbeat x Dj Bu Ba), odpalamy Grilla
16.00 - Zapisy do walk Freestyle'owych , Cypher
17.00 - Eliminacje do walk głównych
18.00 - GRW SHOWCASE (Klub Sportowy Grawitacja)
18.30 - 1/8 FINAŁU FREESTYLE BATTLE
19.30 - B-Boy SHOWCASE Battle 2VS2
20.00 - 1/4 Finału FREESTYLE BATTLE
20.30 - Aleks Uhu Beatbox SHOWCASE
20.45 - 1/2 Finału FREESTYLE BATTLE
21.00 - Finał Freestyle Battle
21.30 - SHOWCASE RAP CYPHER : 
Arow , Ajman , Kickmatic ,TonyBlackSoul , Kosmos , Kajzer, Eluqa

 

 

* * *

V WOLPREZA

Festiwal Wolontariuszy -"Daj siebie innym - dobrze siebie daj !!!"
Organizatorzy zapraszali wszystkich ludzi dobrej woli.
Impreza odbyła się 10.06.2016r. w godz. 14:00-22:30 w Parku Miejskim w Piasecznie


 Podczas wydarzenia z rąk Prezesa Jacka Zalewskiego
Jolanta Walentyna Sobolewska - Dyrektor GOK Lesznowola
za wieloletnie wspomaganie działań na rzecz niepełnosprawnych
otrzymała honorową statuetkę Anioła Dobrej Woli,
a zespół GOK Lesznowola Big Band Dla Frajdy pod kier. Tomasza Kłujszy
otrzymał Nagrodę Publiczności
za znakomity występ.

Artykuł z "Kuriera Południowego" opowiadający o wydarzeniu
tutaj