Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Amsterdam - miasto wydarte morzu. Klub Podróżnika Po Horyzont (01-12-2021)


1.12.2021 r. godz. 18.30 - Spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny


Amsterdam - miasto wydarte morzu i czego tam nie ma? Są rowery, tulipany, sieć kanałów i kolorowe kamieniczki, chylące się do przodu. Są wyborne sery, małże, zielone śledzie, słynny Bols, i frytki - palce lizać! Są i muzea. Gdy do nich wejdziesz, trudno wyjść Ci będzie. I sieć kanałów wzdłuż których można pobłądzić.  O tym mieście mówi się też, że to najbardziej międzynarodowa metropolia świata, miasto wyrafinowanej sztuki i wizjonerskich przykładów architektury. Że na tak małej powierzchni pomieściło tak wiele!  I mówi się, że to miasto wydarte morzu. Woda to żywioł Holendrów. To jej zawdzięczają Złoty Wiek, przynależność do Hanzy, jak też ruch turystyczny. Zapraszam do Amsterdamu.   

Felicja Bilska