Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Andrzejki 2018 dla dzieci. Mysiadło (30-11-2018)


30.11.2018 godz. 18.00 - Andrzejki dla dzieci. Bilet 10 zł. / dziecko - zakup biletów na miejscu. Honorowana jest Lesznowolska Karta Dużej Rodziny. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. topolowa 2.

W programie wróżby andrzejkowe, animacje taneczne oraz słodki poczęstunek dla uczestników zabawy.

Zdjęcia z wydarzenia:

Staropolską tradycją w Andrzejkowy wieczór spotykamy się by wesoło spędzić czas. Dawniej charakter tego świeta był wyłącznie matrymonialny. Panienki na wydaniu chcąc poznać swoją przyszłość oddawały się wróżbom i zabobonom, które choć na chwilę miały je uspokoić i zapewnić, że nawet jeśli nie tej wiosny czy kolejnej zimy, to na pewno kiedyś wreszcie przybędzie oblubieniec i wyrwie ją ze stanu wolnego.

Dziś zabawy są koedukacyjne. Panowie nie czekając do Katarzynek, poznają imiona przyszłych żon, a nawet teściowej. Tak też było na naszej andrzejkowej zabawie dla dzieci. Wróżby z monet z dalekich krajów ujawniały talenty i przyszłe zawody. Lany wosk w interpretacji pana Jana Drewicza odkrywał tajemnice przyszłości, a losowanie kartek z kwiatami niczym wróżba z cygańskich kart dawało radę lub przestrogę na najbliższe dni. Wśród zabaw nie brakowało też konkursów z nagrodami. Na wszystkie dzieci czekał poczęstunek i drobne upominki.