Bajkowa niedziela „O Smoku Wawelskim”

14 maja 2023r., niedziela, godzina 16.00,
GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6
Zapraszamy na niezwykły spektakl Autorskiego Teatru Młodego Widza „O Smoku Wawelskim”. Spektakl jest jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu. Wokół zamku rosło i rozwijało się miasto. Życie jego mieszkańców upływało dostatnio do czasu, kiedy w jednej z jaskiń pod wawelskim wzgórzem zagnieździł się ogromny i straszny smok. Pożerał on owce i baranki. Nikt nie znał sposobu na jego pokonanie. Nawet najdzielniejsi rycerze nie mieli dość odwagi, by stanąć z nim do walki. Po pewnym czasie - nie wiadomo skąd, pojawił się szewczyk Dratewka, który wpadł na genialny pomysł… Jaki? Tego dowiecie się podczas spektaklu. Przedstawienie jest prezentowane w żywym planie oraz z elementami lalkowymi i może być inspiracją do dobrej zabawy w teatr w domu czy w szkole. Dużym walorem przedstawienia jest muzyka i piosenki.