Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Bajkowa Niedziela. "Przygody Bucika Flamenco". Wólka Kosowska (19-02-2017)


   19.02.2017 godz. 16.00 - Bajkowa Niedziela - filia GOK Lesznowola w Wólce Kosowskiej, ul. Nadrzeczna 23. Wstęp: 10 zł./dziecko (opiekunowie bezpłatnie). Obowiązują zniżki Karty Dużej Rodziny.

 

Przygody Bucika Flamenco
czyli nasza Niedziela Bajkowa w magicznej Andaluzji
(relacja)

      19 lutego 2017 r. w świetlicy GOK w  Wólce Kosowskiej o godzinie 16.00 odbyła się   Niedziela Bajkowa. Tym razem spotkanie dla najmłodszych miłośników teatru było poświęcone tańcowi flamenco, a jego bohaterem był czerwony bucik podkuty gwoździkami. Pani Mirella Gliwińska przepięknie opowiadała wzruszającą historię samotnego bucika podczas gdy towarzysząca jej  Anna Ochman prezentowała piękne rekwizyty.

    Piękny pantofelek poznał kolorowy wachlarz, oraz parę kastanietów wydających miły dźwięk. Następnie dołączyła do nich wielobarwna chusta manton będąca dumną ozdobą i rekwizytem używanym w tańcu przez tancerki flamenco oraz falbaniasta spódnica bata przypominająca pawi ogon. Zarówno rodzice jak i dzieci słuchali pani Mirelli i jej opowieści jak zaczarowani. Kiedy rozbrzmiała piękna hiszpańska piosenka, a pani Ania zaczęła tańczyć publiczność zawołała ole i wtórowała oklaskami naszym artystkom. Na koniec bucik flamenco spotkał zaczarowane pudło. Okazało się ono intrygującym instrumentem perkusyjnym. Cajon spodobał się wszystkim dzieciom, a niektóre przybiegły by na nim zagrać. Wtedy też okazało się, że czerwony bucik jest znakomitym tancerzem. Tańczył i przytupywał, a rekwizyty zachwycały zwiewnością i dźwiękami.

     Ta wspaniała opowieść nauczyła nas nie tylko czym jest flamenco, jakie towarzyszą mu przedmioty, ale i zabrała w daleka podróż do hiszpańskiej Andaluzji- krainy tego żywiołowego tańca i rzewnego śpiewu. Gdy nadszedł czas powrotu publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami, a Panie zatańczyły na bis piękny taniec.

   Kto nie widział przedstawienie może jedynie żałować, albo zadowolić się zdjęciami z naszego spotkania. Jednocześnie zachęcamy do przybycia na kolejne spotkanie bajkowe już w marcu w Magdalence. Wtedy do dzieci przyjedzie prosto z Poznania wybitny opowiadacz Szymon Góralczyk.

Joanna Zielińska - GOK Lesznowola

Zdjęcia z wydarzenia - kliknij w fotografię:

 

O spektaklu:
PRZYGODY BUCIKA FLAMENCO

     Opowiadała: Mirella Gliwińska
     Tańczyła i animowała przedmioty: Anna Ochman

   Bucik Flamenco razem z braciszkiem mieszkał w pudełku na półce, w ogromnym magazynie, w Dziale Butów Czerwonych. Niestety nie czuł się tam dobrze, bo inne buty śmiały się z niego i dokuczały, że jest taki dziwny i niepraktyczny. Był bardzo nieszczęśliwy, marzył o przyjaciołach i dużej, kochającej rodzinie.

   Pewnego dnia życie Bucika wywróciło się do góry nogami! Obudził się w obcym i bardzo dziwnym miejscu, gdzie spotkał różne przedmioty i instrumenty. Dotąd bardzo samotny i wyśmiewany, wreszcie ma szansę zdobyć przyjaciół i poczuć się wartościowym i potrzebnym. Ale czy nasz Bucik tę szansę wykorzysta? ...

   Przygody Bucika Flamenco, to interaktywny spektakl słowno - taneczno - muzyczny, przygotowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5 - 8) lat. Jego celem jest uwrażliwienie na rytm, pokazanie instrumentów, rekwizytów i strojów związanych z flamenco. Nauczenie ich nazw i wyjaśnienie do czego służą.

   Nie mniej ważne jest przesłanie płynące z opowieści, że odmienność nie jest wadą, a zaletą. Każdy z nas jest wyjątkowy i ma jakiś talent. Jeśli nauczymy się wzajemnie szanować tę różnorodność i cenić talenty, możemy razem zrobić coś naprawdę wartościowego i wyjątkowego.

Czas trwania spektaklu ok. 40 min.