Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Bal karnawałowy z okazji 10-lecia UTW. Łazy (14-01-2017)


      14.01.2017 godz. 17.00 - Koncert i kostiumowy bal karnawałowy dla studentów UTW z okazji Jubileuszu 10-lecia Lesznowolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8. Informacje szczegółowe i zapisy u p. Joanny Zielińskiej - koordynator UTW. Wstęp na zaproszenia.

     Studentów UTW oraz zaproszonych gości prosiliśmy o piękne przebrania karnawałowe - byli wybierani Król i Królowa Balu. Przed balem, po części oficjalnej, wysłuchaliśmy świetnego koncertu duetu rodzinnego Ojciec i Syn, który zagrał dla Jubilatów koncert przebojów The Beatles. Potem zabawę taneczną poprowadził Wodzirej Karol Stolarski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia (kliknij w poniższą fotografię).

 

       Uroczysty jubileusz dziesięciolecia UTW
       - relacja z jubileuszowego balu.
 

     Mamy wiele okazji by się spotkać. Cotygodniowe wykłady w Starej Iwicznej oraz Magdalence to czas spędzony nie tylko w miły sposób, ale i bardzo efektywny. Na nasz uniwersytet przybywają eksperci rozmaitych specjalizacji i dziedzin. Dzielą się swoimi pasjami i wiedzą. Dzięki podróżnikom w bezpieczny sposób odwiedzamy najodleglejsze zakątki świata. Z historykami odkrywamy swoje korzenie. Profesorowie politechniki odkrywają przed nami bardzo konkretny świat cyfr i komputerów. Jednym zdaniem: na emeryturze odkrywamy radość uczenia się, zdobywania nowych umiejętności. Stajemy się rządni wyzwań i wiedzy. Choć trudno w to uwierzyć, to od naszego pierwszego uniwersyteckiego spotkania minęło już 10 lat.

     Powołany do działania w 2006 roku Lesznowolski Uniwersytet Trzeciego wieku jest wielkim sukcesem byłej pani Dyrektor GOK - Aleksandry Liwińskiej i byłej pani Koordynator, założyciela - pani Aleksandry Gąsowskiej. W czasie tej dekady wiele się zmieniło.

     Nowa Dyrektor GOK oraz nowa Koordynator UTW starają się by oferta skierowana do studentów UTW była jak najbardziej atrakcyjna. Studenci rotują. Jedni studiują z godną pochwały zaciętością wiecznego studenta, inni proszą o urlop dziekański, pełniąc obowiązki dziadków czy rehabilitując kontuzje. Inni wracają do życia zawodowego jednak dla wszystkich znajduje się miejsce w autokarze jadącym na wycieczkę czy wykład do Warszawy lub Radomia. 

      Lata wspólnie spędzone na UTW to znajomości i przyjaźnie, które pomagają przetrwać trudne dni żałoby, uciążliwą chorobę, czy szare dni deszczowego lata. „Zakładam różowe okulary i prę do przodu. Mimo trudów i chorób uśmiecham się”. Powiedziała mi jedna ze studentek w czasie sobotniego jubileuszu. „Miało mnie dziś nie być, ale przyjechaliśmy z mężem na koncert” dodaje uśmiechając się z satysfakcją.

    Uroczystość rozpoczęła się chwilę po godzinie 17. Elegancko i humorystycznie poprzebierana brać studencka zajęła miejsca w oczekiwaniu na część oficjalną.  Na początku głos zabrała Dyrektor Jolanta Walentyna Sobolewska oraz Koordynator UTW Joanna Zielińska. W imieniu pani Wójt życzenia dalszych sukcesów złożyła pani Skarbnik Gminy Lesznowola pani Elżbieta Obłuska. Powitani goście  otrzymali pamiątki okolicznościowe, po czym wszyscy zamieniliśmy się w słuch by wysłuchać koncertu „Ojca i syna” czyli pana Leszka i Grzegorza Tylców. Znakomite wykonanie dobrze dobranego repertuaru przeniosło nas w szalone czasy Czerwonych Gitar i beatelsmanii. W trakcie koncertu nogi same rwały się do tańca, by w końcu ponieść do rock’n’rolla. Muzycy poderwali z krzeseł niemal wszystkich studentów, a gdy ukłony i brawa po bisach ucichły nastał moment na degustację przygotowanych specjałów.

     Po zaspokojeniu pierwszego głodu przy gościnnym stole, w głośnikach rozbrzmiał głos pana Karola - wodzireja prowadzącego zabawę i wszyscy nie zważając na kontuzje czy drobne dolegliwości ruszyli na parkiet. Radosne tańce przerywane były konkursami. Jak na każdym balu został wyróżniony duet najlepiej przebranych uczestników, otrzymując tytuł Króla i Królowej Balu. Pani Mirka i Jerzy Luteccy to małżeństwo młode stażem. Tego dnia byli przebrani tak pomysłowo i wesoło, że podbili serca i zyskali najwięcej głosów koleżanek i kolegów studentów.

     Natomiast konkurs wiedzy o UTW wygrała pani Janeczka Wójcik wykazując się refleksem, wiedzą i sprytem. Wszystkie konkursy i tańce poprawiały humor uczestnikom balu. Szalone pląsy i wężyki naszych seniorów wprawiły by w zakłopotanie nastolatki. Nagrodzony gromkimi brawami wodzirej Karol przyznał, że bawił się z nami znakomicie i z żalem kończy imprezę.

      Zapraszamy wszystkich chętnych Seniorów na interesujące wykłady oraz inne wydarzenia na Lesznowolskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku z oddziałami w Starej Iwicznej oraz Magdalence.

Joanna Zielińska
Koordynator UTW