Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Bartek Krakowiak "Z buta do Maryi". Spotkanie autorskie. Mysiadło (15-05-2019)


15.05.2019 r. godz. 18.30 - Spotkanie literackie z Bartkiem Krakowiakiem, autorem książki pt. "Z buta do Maryi". Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.
 

     "Gdy szedłem do Medjugorie myślałem, że cel tej podróży, miejsce, to co tam się dzieje, sprawi, że będę szczęśliwy. Okazało się, że Medjugorie było po prostu "nagrodą", a wszystko działo się podczas 57 dni drogi.

     Nigdy bym nie pomyślał, że kiedykolwiek będę tęsknił za samotnością, biedą, chodzeniem po 40km dziennie, brakiem normalnego snu, namiotem, który rano był nagrzany jak piekarnik, spaniem pod mostem, brakiem picia i jedzenia, oparzeniem drugiego stopnia. Mógłbym wymieniać i wymienić rzeczy za którymi codziennie tęsknię.

     To dziwne, że mając tak naprawdę wszystko to o co prosiłem nie potrafię cieszyć się tak jak w momencie gdy nie miałem nic.

      Podróż do Medjugorie była najwspanialszą przygodą." (...)

Źródło tekstu:
https://www.facebook.com/zbutadomaryi/photos/a.487963594905385/814193005615774/?type=3&theater

 

Relacja z wydarzenia:

15 maja w świetlicy GOK w Mysiadle zainaugurowaliśmy cykl spotkań o charakterze literackim. Pierwszym autorem, goszczącym w naszym klubie książki był Bartek Krakowiak; autor bloga Z buta do Maryi, który po namowach tysięcy internautów postanowił wydać drukiem, to co spisywał każdego dnia swojej spontanicznej podróży do sanktuarium w Medjugorie. Wyprawa, na którą zdecydował się Bartek, ludzie napotkani na trasie oraz jego przemyślenia były tematem naszego wieczornego spotkania, które okazało się być tym bardziej niezwykłe, że jeden z gości postanowił obdarować Bartka portretami, które specjalnie dla niego wykonał.

Spotkanie ubiegło w bardzo rodzinnej i serdecznej atmosferze, a gościem kolejnego będzie pani Marcelina Szumer-Brysz autorka wydanej przez wydawnictwo Czarne książki „Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji”. Serdecznie zapraszam w imieniu autorki i swoim.


Joanna Zielińska
 

Zdjęcia z wydarzenia: