Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Ceramiczne warsztaty wielkanocne 2019. Mysiadło (23-03-2019)


23.03.2019 r. godz. 11.00 - Ceramiczne warsztaty wielkanocne. Koszt: 10 zł./os. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Honorujemy Lesznowolską Kartę Dużej Rodziny i Kartę Seniora. Zapisy: 510 773 454 (liczba miejsc ograniczona).

 

Zdjęcia  z wydarzenia:

Ceramiczne warsztaty wielkanocne były przeprowadzone przez p. Joannę Zielińską i p. Karolinę Kieś. W rodzinnych zespołach powstawały wesołe zajączki, gliniane podstawki do jajek oraz miseczki do hodowania rzeżuchy.

Święta to bez dwóch znań czas magii i wyjątkowych spotkań. By były takie jakie sobie wymarzyliśmy warto zaplanować je na tyle wcześnie by nie ulegać gorączce i nawałowi obowiązków, które zwykle nieszczęśliwie spadając w ostatniej chwili mogą zepsuć uroczystą atmosferę. My zawczasu pomyśleliśmy o elemencie, bez którego święta nie miałyby tego uroczego charakteru i nie byłyby takie piękne. Dekoracje świątecznego stołu to nie tylko ładna zastawa ustawiona na wykrochmalonym obrusie. To również wazon z młodymi gałązkami przystrojonymi wydmuszkami oraz, w zależności od upodobania gospodarzy liczne lub bardzo liczne króliczki, zajączki pisklaczki, kureczki i baranki nadające wyjątkowego charakteru wnętrzu. Najpiękniejsze ozdoby to te, które wykonały maleńkie rączki dzieci czy
wnucząt.

 23 kwietnia w świetlicy GOK w Mysiadle odbyły się rodzinne warsztaty ceramiczne, w czasie których pod okiem instruktorów rodzice w raz z dziećmi wykonali po kilka prac nawiązujących do Wielkanocy. Można było zauważyć, że wiele radości sprawiło rodzicom wspólne lepienie. - Mogliśmy razem coś stworzyć i spędzić nietypowo czas. To ważne gdyż jak przyznał jeden z uczestników na co dzień wraca późno z pracy i nie może poświęcić rodzinie tyle czasu ile by chciał. Również dzieciaki miały wiele radości widząc rodziców w nietypowych sytuacjach. Brudne, obklejone gliną ręce przywołują czasy dzieciństwa i beztroskich zabaw, za którymi często tęsknimy. Kontakt z rękodziełem jest terapeutyczny i działa antydepresyjnie.

Polecamy zarówno dzieciom jako doskonałą formę ćwiczeń manualnych jak i dorosłym by oderwali się od codziennych spraw tworząc piękne prace. Z uczestnikami sobotnich warsztatów spotkamy się w połowie kwietnia by poszkliwić wypalone w piecu dzieła.

Joanna Zielińska
Instruktor ds. art.