Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Dorota Miśkiewicz - Koncert Noworoczny 2018. Stara Iwiczna, kościół. (07-01-2018)


W niedzielę 7 stycznia 2018 miał miejsce niezwykły koncert kolęd i pastorałek. Wystąpiła charyzmatyczna Dorota Miśkiewicz wraz z niebagatelnym składem instrumentalistów: Arturem Lesickim (gitary), Tomaszem Kałwakiem (instrumenty klawiszowe), Robertem Kubiszynem (bas) oraz Robertem Luty (perkusja). Organizatorami wieczoru był Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli i proboszcz parafii w Starej Iwicznej, pod patronatem Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola.

Dorota Miśkiewicz współpracowała z wieloma wybitnymi artystami z Polski i z zagranicy. Eksperymentowała z muzyką afrykańską, brazylijską, bałkańską, freejazzową i poważną. Inspiruje się popem, funkiem oraz starymi polskimi piosenkami. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć kilka tradycyjnych kolęd jak Dzisiaj w Betlejem, Triumfy Króla Niebieskiego czy Gore Gwiazda, angielski przebój Let it snow oraz zimowe piosenki czy polskie przyśpiewki – Świerk; Tuńczyk; Choinka lub Oj, kot.

Koncert noworoczny na stałe wpisał się w kalendarium wydarzeń gminy Lesznowola i parafii w Starej Iwicznej. Kolędowy wieczór to wydarzenie, podczas którego od lat gościmy wybitnych artystów oraz liczne grono słuchaczy.
[Anna Piekutowska]

   

07.01.2018 godz. 19.00 - Koncert Noworoczny w wyk. Doroty Miśkiewicz w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Zapraszają: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, GOK Lesznowola, Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego.

 

Dorota Miśkiewicz, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza, rozpoczęła swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego, z którym nagrała cykl albumów poświęconych polskim kompozytorom: Karolowi Szymanowskiemu, Fryderykowi Chopinowi, Mieczysławowi Karłowiczowi. Ich współpraca trwa od 1995 roku. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że zapraszana była do współpracy przez wiele wybitnych osobowiści, takich jak diva z Capo Verde - Cesaria Evora, czy Stefano Bollani i Nigel Kennedy, a także Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Wojciech Młynarski, Tomasz Stańko, Grzegorz Turnau, z którym nagrywa i koncertuje regularnie od 2005 roku, oraz wielu innych. Można ją było również usłyszeć w duecie z Jerzym Wasowskim! 

Pod swoim nazwiskiem nagrała siedem albumów: „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się” (2002), „Pod rzęsami” (2005), „Caminho” (2008), „Ale” (2012), nagrany z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” (2013), „Best of” (2016) czy „Piano.pl” (2016) będące rejestracją wyjątkowego koncertu, do którego artystka zaprosiła kilkunastu pianistów polskich, m.in. Leszka Możdżera, Andrzeja Jagodzińskiego, Marcina Wasilewskiego. To pierwsza w jej dorobku płyta nagrana live i wydana na DVD.

Jest wokalistką  wciąż poszukującą, eksperymentującą z jazzem, popem, muzyką brazylijską, bałkańską (piosenka "Jovano Jovanke" czyli “Anna Joanna”), afrykańską (duet z Cesarią Evorą), czy poważną (płyty z Włodzimierzem Nahornym oraz Kwadrofonikiem). Jest także autorką i kompozytorką wielu piosenek, które wykonuje. Jako ambasadorka wspiera kampanię społeczną Legalna Kultura.

Oficjalna strona artystki: http://www.dorotamiskiewicz.com/

Zdjęcia z wydarzenia: