Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Dworskie fanfary i inne czary. Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej. Mysiadło (17-09-2019)


17.09.2019 r. godz. 13.30 - Dworskie fanfary i inne czary - Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej. Wstęp wolny. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa  2.

 

Dworskie fanfary i inne czary – dla dzieci i młodzieży
- dwie trąbki, dwa puzony, tuba

   Instrumenty dęte blaszane mają w Europie bogatą i bardzo długą historię. Ze względu na swój mocny, donośny dźwięk służyły początkowo do grania różnego rodzaju sygnałów i fanfar. Później, dzięki ulepszeniu konstrukcji, znalazły zastosowanie w muzyce symfonicznej, jazzowej i popularnej. Ważne miejsce zajmują także w kameralistyce, gdzie występują zwykle w pięcioosobowych zespołach.

    Możliwości brzmieniowe i wyrazowe instrumentów potocznie nazywanych „blachą” oraz trudną technikę gry na nich  zaprezentuje w efektownych utworach z różnych epok - od renesansu po wiek XX - Wah-Wah Brass, czyli pięciu utalentowanych i pełnych pasji młodych instrumentalistów związanych z warszawską uczelnią muzyczną. W ich programie nie zabraknie przebojów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej, co dodatkowo uczyni koncert wyjątkowo atrakcyjnym.
 
   Mali słuchacze przekonają się na własne oczy i uszy, że czary mogą być różne i niejedno mają imię. Poznają też sekrety budowy instrumentów dętych blaszanych i dowiedzą się, że ich przodkami były… zwierzęce rogi.
 
 
Zdjęcia z wydarzenia: