Fiordy Norwegii. Klub Podróżnika Po Horyzont (02-02-2022)

2.02.2022 r. godz. 18.30 - Spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny.

Zapraszamy w podróż do najbardziej fascynujących i najliczniej odwiedzanych przez turystów regionów Norwegii. W krainie Sogn leży najpotężniejszy fiord Norwegii oraz obszary odznaczające się jednymi z najwspanialszych krajobrazów w Europie. Sogn to także unikalne walory kulturowe, nowoczesna infrastruktura turystyczna oraz ciekawy wybór aktywności rekreacyjnych.

Agnieszka Kępska – absolwentka filozofii Kulturoznawstwa i geografii na UMCS w Lublinie oraz podyplomowych studiów na kierunku geoturystyka na UW. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, gdzie zajmuje się głównie problematyką związaną ze Skandynawią, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Od 12 lat układa programy różnorodnych wyjazdów oraz oprowadza turystów po szeroko pojętej Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Wielokrotnie gościła na największych festiwalach podróżniczych w Polsce (Włóczykij, Trzy Żywioły). Publikowała na łamach takich czasopism jak np. „Traveller” czy „Magazyn Turystyki Górskiej N.P.M.”.