Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Gruszki Na Wierzbie 2016. Przegląd i wystawa w GWA OKNO. Stara Iwiczna (19-06-2016)


19.06.2016 r. godz. o 15.00 rozpoczął się Wielki Przegląd Twórczości Uczestników Zajęć Cyklicznych w GOK Lesznowola pt. GRUSZKI NA WIERZBIE 2016. Miejsce: siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

 

       Szanowni Uczestnicy zajęć w GOK Lesznowola!

     Zakończenie roku kulturalnego jest okresem, w którym uczestnicy zajęć cyklicznych w GOK Lesznowola szykują się do wakacyjnego wypoczynku, by z nową energią znów móc do nich wrócić już od najbliższej jesieni. 
    Zanim jednak nadejdą przez wszystkich oczekiwane wakacje, w naszym ośrodku odbywa się coroczne wielkie GOK-owskie święto pt. "Gruszki Na Wierzbie". Podczas tego wydarzenia uczestnicy zajęć występują przed szerszą publicznością. I choć - jak zwykle to bywa - z tremą, ale i z wielką  przyjemnością prezentują swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne na scenie, a także plastyczne i manualne na wielkiej zbiorowej wystawie.
   Ten Wielki Przegląd Twórczości Uczestników Zajęć Cyklicznych w GOK Lesznowola jest dniem, na który zawsze czekamy z drżącym sercem. Rodzice są dumni ze swoich występujących dzieci. Dzieci są dumne ze swych prezentujących się  tego dnia rodziców. A  babcie i dziadkowie działający artystycznie w zespołach muzycznych czy innych sekcjach w GOK są żywym przykładem dla młodszych pokoleń, że w każdym wieku można chcieć i móc odnajdywać oraz czynnie rozwijać artystyczne zdolności. I czerpać z tego niegasnącą i satysfakcjonującą radość, a przecież o to chodzi!

    W imieniu instruktorów prowadzących zajęcia w GOK oraz swoim własnym dziękuję naszym uczestnikom zajęć za obdarzanie nas zaufaniem i sympatią. I życzę zawsze wspaniałych występów! Do miłego zobaczenia podczas kolejnych "Gruszek" i  innych ciekawych wydarzeń!

 

Z artystycznym pozdrowieniem
Jolanta  Walentyna  Sobolewska
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

 

Podczas wydarzenia odbyło się także uroczyste
rozdanie nagród i wyróżnień Laureatom konkursu plastycznego
pt. "Jak wyobrażam sobie Chrzest Polski sprzed 1050 lat?"

Podczas Przeglądu w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO
wyeksponowano prace Laureatów konkursu
oraz
Wystawę Prac Pracowni Plastycznych w GOK Lesznowola.
Ekspozycję można podziwiać przez całe lato

Film z wystawy:

Zdjęcia z wystawy tutaj
 

 

Film (skrót - całe występy na GOKowskim YouTube) z wydarzenia:

Zdjęcia z występów tutaj

Relacja z wydarzenia

     W niedzielę 19 czerwca 2016 r. w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 odbyło się coroczne święto na naszym ośrodku kultury.  VIII Wielki Przegląd Twórczości Uczestników Zajęć Cyklicznych Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli „Gruszki Na Wierzbie 2016”  był  podsumowaniem działalności Gminnego Ośrodka Kultury w roku kulturalnym 2015 / 2016. Dla wszystkich instruktorów oraz ich podopiecznych jest okazją do zaprezentowania się szerokiej publiczności.

     Gości powitała pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska a w imieniu Pani Wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik i Samorządu Gminy Lesznowola uroczystość otworzyła Skarbnik Gminy Lesznowola p. Elżbieta Obłuska, serdecznie gratulując działań i osiągnięć.

     Pani Dyrektor złożyła na ręce Pani Skarbnik podziękowanie za stałe wspieranie przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, wyrażając tym samym wdzięczność osobom odpowiedzialnym za rozwój Gminy, gdyż dostrzegają jak bardzo ważną rolę w tym procesie pełni i kultura. Dzięki  wsparciu Wójta i Samorządu placówka od lat prężnie rozwija się, wzbogacając swoją ofertę kulturalną.

     Działalność Ośrodka Kultury wspierają także liczni sponsorzy. Szczególnie hojnym darczyńcą jest pan Jacek Arendarski – Prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Pracodawców w Gminie Lesznowola, któremu Dyrektor GOK wręczyła pięknie oprawione podziękowanie za jego działalność filantropijną. Tym razem Pan Prezes dofinansował nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez GOK z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

     Konkurs „Jak wyobrażam sobie Chrzest Polski sprzed 1050 lat?”, który skierowany był do dzieci i młodzieży gimnazjalnej lesznowolskich szkół. Przypomnijmy Laureatów  kategorii klas IV-V: I miejsce – Marta Zielińska, kl. VI a, ZSP Nowa Iwiczna, II miejsce – Małgorzata Zielińska, kl. V e, ZSP Nowa Iwiczna, III miejsce – Patryk Kujanowicz, kl. VI b, ZSP Mroków oraz Laureatów kategorii klas gimnazjalnych: I miejsce – Mariusz Opoka, kl. I a, ZSP Mroków, II miejsce – Julia Sachajczuk, kl. I b, ZSP Mroków i III miejsce – Anna Tomaszewska, kl. I a, ZSP Mroków. Laureatom osobiście gratulowali p. Elżbieta Obłuska ,  p. Jolanta Walentyna Sobolewska,  p. Jacek Arendarski oraz p. Jan Drewicz - opiekun konkursu. Zwycięskie prace można podziwiać na aktualnej wystawie.

     Po uroczystości wręczenia nagród Pani Dyrektor GOK przybliżyła zebranej publiczności strukturę organizacyjną Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli. Złożyła także gratulacje wszystkim pracownikom, doceniając efekty ich całorocznej pracy. Jan Drewicz prowadzący uroczystość podziękował od zespołu pracowników GOK Pani Dyrektor za jej pełną zaangażowania pracę, dzięki której GOK Lesznowola ciągle uatrakcyjnia swoją ofertę kulturalną w  placówkach oraz kontynuuje owocną współpracę z lesznowolskimi szkołami oraz z sołectwami.

     Po części oficjalnej Wielki Przegląd rozpoczął swoim występem zespół BIG BAND DLA FRAJDY prowadzony przez multiinstrumentalistę, wokalistę i aktora Tomasza Kłujszo. Zespół wykonał standard muzyki rozrywkowej "Copacabana" oraz utwór autorstwa Tomasza Kłujszo "Bo Ciebie szukam wszędzie".

     Po BIG BANDZIE zaśpiewał chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku OKTAWA pod kierunkiem Magdaleny Świderek. Chór działa pod skrzydłami GOK Lesznowola od października 2007. W wykonaniu OKTAWY usłyszeliśmy pieśni „Wezmę ja kontusz”, „Hejże ino” i „Ćma”.

    Następnie miejsce na scenie zajęli młodzi muzycy z sekcji pianina prowadzonej przez instruktorkę Liliannę Bach. Wystąpili: Łucja Łobodzińska, Tymoteusz Szymczuk, Anna Adamczyk, Karolina Michalska, Jakub Godos, Zofia Sobolewska oraz Gabriela Kiecana. Po dziecięcej sekcji pianina wystąpił duet wiolonczelowy Lilianna Bach i Aleksandra Kosmala.

   Zespół Piosenki Biesiadnej MROKOWIACY działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli od 2007 roku zaprezentował trzy znane dobrze wszystkim piosenki biesiadne, zapraszając publiczność do wspólnego śpiewania.

    Później utwór „Yesterday” The Beatles zagrała na gitarze Klaudia Ganszczyk. Instruktorem Klaudii jest Aleksander Kabaciński.

     Po występie Klaudii Ganszczyk nastąpiła krótka przerwa, podczas której przybyli na uroczystośc goście zostali poczęstowani słodkimi gruszkami, których na tym wydarzeniu zabraknąć nie mogło. W tym czasie na scenie zainstalowało się Studio Piosenki Tomasza Winiarskiego. Tomasz Winiarski prowadzi zajęcia wokalne w trzech filiach GOK: w Mysiadle, Nowej Iwicznej i Wólce Kosowskiej. Z Wólki Kosowskiej wystąpiła grupa wokalna, która zaśpiewała utwór „Alleluja” Leonarda Cohena oraz Dominika Szklarczyk, która wykonała „Piosenkę księżycową” grupy Varius Manx. Maja Dutkiewicz i Anna Manowska z Nowej Iwicznej zaśpiewały „Sutrę” grupy Sistars.

    Występ małych tancerek z sekcji baletu z Nowej Iwicznej przerwał popisy muzyczne i wokalne. Trzy dziewczynki rozwijające swój talent taneczny pod okiem instruktorki Mileny Onufrowicz-Kaczyńskiej zatańczyły układ małych łabędzi z baletu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego.

     Po balecie na scenie zrobiło się kolorowo od pięknych strojów Zespołu Śpiewaczego TĘCZA. Zespół zaśpiewał, jak zawsze pięknie,  dwie staropolskie pieśni: „Nie chodź dziewczyno” i „Na buku, na grabie” oraz piosenkę specjalnie napisaną na Jubileusz 30-lecia, gdyż w tym roku obchodzi 30 lecie swojej działalności. Zespół prowadzony jest przez etnomuzykologa, dr Tomasza Nowaka, który także towarzyszy zespołowi na skrzypcach oraz Grzegorza Toporowskiego – utytułowanego akordeonistę, absolwenta Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artyści z TĘCZY zebrali gromkie brawa, po czym cała sala odśpiewała im na stojąco STO LAT!

     Po Zespole Śpiewaczym TĘCZA swoje występy kontynuowało Studio Piosenki Tomasza Winiarskiego. Agata Osmólska z Nowej Iwicznej wykonała piosenkę „Śpiewam i tańczę” Kamili Piątkowskiej, a Natalia Stasińska z Mysiadła zaśpiewała „Na językach” Kayah.

     Z dużym zaciekawieniem wszyscy wysłuchali występu Chóru Rozrywkowego SEMPRE, gdyż był to ich pierwszy publiczny występ w GOK. Chór działa od października 2015 roku. Dyrygentem SEMPRE jest Olivia Kaczyńska, która także prowadzi chór dziecięcy ANIMATO w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łazach. Chór wykonał „Joshua Fit the Battle of Jericho” – gospel oraz  „Imagine” Johna Lenona oraz Seasons of Love” z musicalu „Rent”. Debiut był bardzo udany, chór porwał całą publiczność.

      Część sceniczną Przeglądu zakończyła radosna i kolorowa  dziecięca grupy bębniarska z Nowej Iwicznej pod kierunkiem Katarzyny Kosycarz. Występ bardzo zgrabnie połączył w sobie elementy muzyczne, wokalne i taneczne.

    Wszystkie występy przyjęte były gorąco przez zebraną publiczność i nagradzone głośnymi oklaskami.

   Przegląd zakończył wernisaż wystawy prac uczestników wszystkich pracowni plastycznych Gminnego Ośrodka Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaprezentowane zostały następujące pracownie:

Sekcja tkacka „Przeplotki” – instruktorka Ewa Kamińska, Rysobooki – instruktorka Monika Jaworowska, Plastyka – instruktorzy Karolina Kieś, Jan Drewicz, Klubik artystyczny - instruktorka Sylwia Wyszkowska, Rysunek - instruktorzy Sylwia Wyszkowska, Jan Drewicz, Malarstwo – instruktor Jan Drewicz, Ceramika – instruktorki Joanna Jagodzińska, Joanna Zielińska, Fotografia – instruktorka Sylwia Wyszkowska, UTW plastyka, rysunek – instruktorka Sylwia Wyszkowska

   Wystawę można podziwiać w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 do końca sierpnia. Serdecznie do jej zwiedzenia zachęcamy.


   Dziękując za piękne występy i przemiłą atmosferę zapraszamy powspominania tego dnia i do obejrzenia zdjęć z wydarzenia. Filmy z występów już wkrótce!

Jan Drewicz
GOK Lesznowola

 

 

 

H A R M O N O G R A M WEJŚĆ NA SCENĘ

 • Rozpoczęcie VIII Przeglądu GOK Lesznowola „Gruszki na Wierzbie”
 • Powitanie gości i uczestników Przeglądu przez p. Jolantę Walentynę Sobolewską – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli oraz i uroczyste otwarcie VIII Przeglądu przez p. Elżbietę Obłuską - Skarbnik Gminy Lesznowola w imieniu Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik – Wójta Gminy Lesznowola i  Rady Gminy Lesznowola.
 • Uroczyste wręczenie nagród konkursu plastycznego pt. „Jak wyobrażam sobie Chrzest Polski sprzed 1050 lat?"”
 • Zaproszenie na wystawę pracowni plastycznych GOK  i UTW – instruktor plastyki i opiekun wystaw Jan Drewicz
 • Występ zespołu Big Band dla Frajdypod kierunkiem Tomasza Kłujszo (filia Mysiadło). Zespół wykona następujące utwory: "Copacabana" - standard muzyki rozrywkowej oraz "Bo Ciebie szukam wszędzie" - słowa i muzyka Tomasz Kłujszo.
 • Występ Chóru UTW OKTAWA pod kierunkiem Magdaleny Świderek (filia Magdalenka). Chór zaśpiewa trzy pieśni: „Wezmę ja kontusz”, „Hejże ino”, „Ćma”
 • Występ sekcji muzycznych: Pianino pod kierunkiem instruktora Lilianny Bach filia Mysiadło i Nowa Iwiczna – instruktor zapowiada utwory. Wystąpią: Łucja Łobodzińska, Tymoteusz Szymczuk, Anna Adamczyk, Karolina Michalska, Jakub Godos, Zofia Sobolewska, Gabriela Kiecana oraz z sekcji Wiolonczela: zagra Aleksandra Kosmala.
 • Występ Zespołu Piosenki Biesiadnej MROKOWIACY pod kierunkiem Henryka Popławskiego i Albina Rydzewskiego (Mroków). Zespół wykona piosenki pt. ,,O sąsiedzie”, ,,Jadwiga”, „Wszystkie rybki”
 • Występ sekcji muzycznej: Gitara pod kierunkiem instruktora Aleksandra Kabacińskiego (filia Mysiadło i Nowa Iwiczna). Wystąpi Klaudia Ganszczyk, która wykona piosenkę pt. „Yesterday” The Beatles
 • Występ Studio piosenki pod kierunkiem instruktora Tomasza Winiarskiego (filia Wólka Kosowska). Wystąpią następująco:  Grupa wokalna wykona „Alleluja” Leonarda Cohena a Dominika Szklarczyk wykona: „Piosenkę księżycową” grupy Varius Manx
 • Występ uczestników zajęć baletu – grupa starsza pod kierunkiem instruktorki Mileny Onufrowicz-Kaczyńskiej (filia Nowa Iwiczna). Grupa zatańczy układ małych łabędzi z baletu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego.
 • Występ Zespołu Śpiewaczego TĘCZA pod kierunkiem Tomasza Nowaka i Grzegorza Toporowskiego (Nowa Wola) zaprezentuje piosenki pt.: „Nie chodź dziewczyno”, „Na buku, na grabie” oraz piosenkę z okazji Jubileuszu 30-lecia TĘCZY
 • Występ Studio piosenki pod kierunkiem instruktora Tomasza Winiarskiego (filia Mysiadło) Wystąpią: Artur Król  zaśpiewa „Nie dokazuj” Marka Grechuty, Natalia Stasińska wykona piosenkę pt. „Na językach” Kayah.
 • Występ dziecięcej grupy bębniarskiej pod kierunkiem instruktorki Katarzyny Kosycarz  (filia Nowa Iwiczna)
 • Występ Studio piosenki pod kierunkiem instruktora Tomasza Winiarskiego (filia Nowa Iwiczna). Wystąpią: Maja Dutkiewicz, Anna Manowska wykona piosenkę pt. „Sutra” Sistars, Agata Osmólska wykona piosenkę pt. „Śpiewam i tańczę” Kamili Piątkowskiej.
 • Występ Chóru Rozrywkowego SEMPRE pod kierunkiem Oliwii Kaczyńskiej (filia Łazy). Chór zaśpiewa Seasons of Love” z muzykalu „Rent”,  „Imagine” Johna Lenona oraz „Joshua Fit the Battle of Jericho” – gospel.
 • Zakończenie i zaproszenie na wystawę oraz na poczęstunek.

 

 

 

Powspominajmy jak było w latach ubiegłych - historia przeglądu w Archiwum GOK  tutaj..