II Warsztaty Muzyczne w Magdalence (29/03/2019 - 31/03/2019)

29-31 marca 2019 r. - I Warsztaty Muzyczne w Magdalence. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Łazach- Magdalence, ul. Wiejska 2

INFORMACJE:

Miejsce:
Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Łazach- Magdalence, ul. Wiejska 2 (tuż za kościołem w Magdalence)

Termin:
29-31 marca 2019 r.
Warsztaty rozpoczną się w godzinach popołudniowych w piątek, a zakończą koncertem po mszy o 12:30.

Po co?:
Warsztaty to miejsce spotkań ludzi, którzy poprzez muzykę pragną spotkać Pana Boga w życiu. Wierzymy, że harmonia dźwięków jest odbiciem Boskiej harmonii. Podczas trzech dni będziemy uczyć się pod okiem wybitnych muzyków śpiewu czterogłosowego z akompaniamentem orkiestry. Udoskonalimy emisję głosu, poznamy nowy repertuar muzyki liturgicznej i religijnej. Zwieńczeniem warsztatów będzie msza święta o godz. 12.30 w Kościele św. Marii Magdaleny w Magdalence oraz koncert finałowy w wykonaniu chóru i orkiestry stworzonej przez uczestników warsztatów.

Dla kogo?:
Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego ani doświadczenia w śpiewie chóralnym, wystarczy entuzjazm do śpiewania.

Warsztaty są przeznaczone również dla instrumentalistów. Jeśli grasz na jakimś instrumencie - zapraszamy Cię serdecznie, stworzymy orkiestrę.

Warunki uczestnictwa:
Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych oraz młodzieży licealnej i gimnazjalnej. Koszt uczestnictwa: 60 zł (dla instrumentalistów 40 zł). Zapewniamy obiad w sobotę oraz wodę, kawę i herbatę. Warunkiem udziału w warsztatach jest wypełnienie formularza oraz wpłata na konto.

Osoby niepełnoletnie powinny przed warsztatami dostarczyć zgodę rodziców.

Kontakt:

warsztatywmagdalence@gmail.com

Organizatorzy:

Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach

Parafia św. Marii Magdaleny w Magdalence

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli

W ostatni weekend marca w naszej szkole odbywały się II Warsztaty Muzyczne prowadzone przez muzyków związanych z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym: Urszulę Rogalę, Huberta Kowalskiego, Rafała Maciejewskiego i Piotra Pałkę. W organizację wydarzenia włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, parafia św. Marii Magdaleny w Magdalence oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem koordynatora i pomysłodawczyni wydarzenia - p. Katarzyny Kowalczuk. Przez trzy dni przestrzeń szkoły wypełniła modlitwa płynąca z muzyki. Uczestnicy  zapoznali się z nowymi utworami, ćwiczyli emisję głosu, ale przede wszystkim mieli możliwość spotkania się z wyjątkowymi ludźmi.  Konferencje na temat modlitwy wygłosił  ks. Mirosław Cholewa i ks. Łukasz Czubla. Muzyka wypełniała szkołę i kościół podczas sobotniej modlitwy uwielbienia animowanej przez Prowadzących.  Zwieńczeniem wydarzenia była niedzielna Eucharystia oraz krótki koncert, podczas których grał i śpiewał zespół złożony ze 160 uczestników warsztatów.
Społeczność szkoły włączając się w organizację wydarzenia otrzymała świadectwo płynące z postawy dorosłych oraz możliwość poznania wyjątkowych muzyków.
Następne spotkanie muzyczne już za rok!

Katarzyna Kowalczuk
Koordynator warsztatów