Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Instrumenty Paganiniego. Koncert dzieciom w wyk. Filharmonii Narodowej. Mysiadło (05-11-2019)


5.11.2019 r. godz. 13.30 - Instrumenty Paganiniego. Strunowe fantazje - Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa  2.

Zdjęcia z wydarzenia:

 

Instrumenty Paganiniego – dla młodzieży
Strunowe fantazje – dla dzieci

- skrzypce, gitara

Niccolò Paganini był chyba najsłynniejszym wirtuozem skrzypiec w całej historii muzyki. Wszędzie gdzie się pojawiał, wywoływał sensację swoją grą. Według legendy w zamian za nieprzeciętne umiejętności miał on zaprzedać duszę diabłu. Jednak w rzeczywistości do mistrzostwa doszedł dzięki talentowi i wyjątkowej pracowitości. Nie wszyscy wiedzą, że Paganini był także znakomitym kompozytorem oraz… gitarzystą! Na gitarę napisał wiele utworów solowych, a także kameralnych, w których łączył ją chętnie ze skrzypcami. Te właśnie mało znane kompozycje włoskiego artysty oraz inne duety na skrzypce i gitarę znajdziemy w programie anonsowanego koncertu.
 
W koncercie dla dzieci będzie można posłuchać strunowych fantazji granych na ulubionych instrumentach Niccolò Paganiniego – skrzypcach i gitarze – oraz opowieści o ich tajemnicach i ciekawej historii.