Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Kirgistan. Klub Podróżnika Po Horyzont. Mysiadło (06-11-2019)


6.11.2019 r. godz. 18.30 Kirgistan - konno i pieszo przez Niebiańskie Góry. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa  2

 

Zapraszam w podróż do Kirgistanu. Ten środkowoazjatycki górzysty kraj nie bez powodu staje się coraz popularniejszym kierunkiem podróżniczym. Odnajdziemy w nim zabytki Jedwabnego Szlaku, dziką przyrodę, gościnnych ludzi oraz wspaniałą kuchnię. Ruszymy pieszo, a potem konno w Niebiańskie Góry, czyli Tien-szan. Z czterotysięcznych szczytów będziemy podziwiać obłędne górskie krajobrazy. Dotrzemy nad malownicze jeziora, w tym drugie największe górskie jezioro świata. Wsiądziemy też na konie i pogalopujemy przez stepy, odwiedzając kirgiskich pasterzy w ich jurtach.

Jakub Czajkowski
www.jakubczajkowski.com

Geograf i podróżnik. Organizuje i pilotuje wyprawy przygodowe, trekkingowe, konne i rowerowe w różne miejsca na ziemi. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej, w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

 

Relacja z wydarzenia:
Pierwsza środa miesiąca to czas spotkań klubu podróżnika Po Horyzont.
W listopadzie razem z Panem Jakubem Czajkowskim przemierzaliśmy piękny Kirgistan, który urzekając malowniczymi widokami pozwala na zrobienie unikalnych zdjęć. Choć pozornie niektóre widoki mogą przywołać na myśl nasze polskie Tatry to jednak bezkresne połacie kirgiskie są idealnym miejscem na konne wyprawy tak bardzo kojarzące się tym regionem Azji.
Wśród publiczności słuchającej wczorajszej prelekcji pojawiło się wiele pytań dotyczących możliwości wyjechania na taką wyprawę. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne, a nasz prelegent od lat oferuje swoją pomoc w przeżyciu wspaniałej i bezpiecznej przygody. Służył też radami dla osób preferujących samotne wyprawy. Spotkanie jak zawsze zgromadziło silną grupę miłośników podróży, z których znaczna część w wolnych chwilach uprawia trekking po europejskich górach. Wraz z prelegentem mamy nadzieję, że wczorajsze spotkanie poszerzy ich horyzonty marzeń i pomoże zaplanować kolejne, niezapomniane chwile.

Joanna Zielińska

 

Zdjęcia z wydarzenia: