Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Klub Podróżnika PO HORYZONT. Ekwador. Andy i Amazonia. Mysiadło (02-11-2016)


     2.11.2016 r. - Klub Podróżnika: Ekwador. Andy i Amazonia - prelekcję przeprowadził Marek Łasisz. Miejsce: Filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

 

    Marek Łasisz - kulturoznawca i podróżnik

   Ekwador, to jak sama nazwa wskazuje, kraj na równiku (z hiszp. Ecuador - równik). W porównaniu z sąsiadami niewielki, ale i tu odnajdziemy to co najciekawsze w Ameryce Południowej. Podczas spotkania ruszymy w głąb Amazonii i spotkamy się z Indianami oraz zamieszkującymi dżunglę zwierzętami. Zwiedzimy też ruiny ośrodków wzniesionych kiedyś przez Inków i odwiedzimy współczesne miasta, gdzie odkryjemy wiele wspaniałych przykładów architektury kolonialnej. Spotkamy się także z miejscowymi rzemieślnikami i artystami. Zajrzymy do pracowni ceramicznych. Porozmawiamy również o ekwadorskiej kuchni, w której odnajdziemy takie przysmaki jak gigantyczne larwy, czy pieczone świnki morskie. W Andach natrafimy na spektakularne widoki, zobaczymy niezwykłe jeziora i groźne wulkany. Dynamiczna opowieść będzie ilustrowana oryginalnymi fotografiami i filmami wykonanymi przez prelegenta.

Książka naszego prelegenta dostępna jest na FB:
https://www.facebook.com/Domwilka/
oraz na portalu Lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3823908/dom-wilka