Klub Podróżnika Po Horyzont: MOSKWA (04-10-2017)

04.10.2017 godz. 18.30 Moskwa - spotkanie z Emilią Szutenbach. Miejsce: filia GOK Lesznowola, ul. Topolowa 2

relacja z wydarzenia:

W pierwszą środę października odbyła się inauguracja cyklu spotkań w klubie podróżnika Po Horyzont. Tego dnia miłośnicy wypraw mieli okazję spotkać się z panią Emilią Szutenbach, która w ciekawy sposób pokazała nam swoją ukochaną Moskwę. Wśród pięknych zdjęć można było odnaleźć nie tylko liczne zabytki konieczne do zwiedzenia przez ambitnych turystów, ale także bardziej kameralne,  mniej oczywiste czyli takie, które wywarły na niej wrażenie godnych polecenia ze względu na unikalny charakter.

Chętnie dzielę się swoim spojrzeniem na Moskwę i pomysłem jak zorganizować dłuższy pobyt w tym mieście,  przy niewielkich kosztach - mówi pani Emilia zachęcając jednocześnie do nauki języka rosyjskiego. Polecam zapisanie się do szkoły językowej, to najlepsza i najtańsza metoda by znaleźć w wyjątkowo drogim mieście przystępne zakwaterowanie w dobrej lokalizacji.

Piękne zdjęcia obiektów sakralnych połączone z opowieściami na temat ich  powstania, historii czy detalów architektonicznych  wzbudziły zachwyt, a wśród niektórych widzów chęć podróży do tego niesamowitego miasta.

http://ilikewarsaw.pl  to blog prowadzony przez panią Emilię. Na jego łamach zachęca swoich czytelników do zgłębienia historii Warszawy, a także do wniknięcia w jej zabytki, parki czy magiczne zakamarki.  W ciekawy, wirtualny sposób oprowadzała swoich czytelników po ukochanym mieście.  Szybko jednak okazało się, że sympatia do Warszawy ma swoich konkurentów i należy o tym głośno powiedzieć. Podczas licznych podróży celem naszej podróżniczki  stały się zamki francuskie. Ich urok zaklęty w architekturze, wystroju, a zwłaszcza historiach rodów w nich żyjących  sprawił, że stały się miejscem częstych powrotów pani Emilii.

Joanna Zielińska