Koncert Flamenco. Stara Iwiczna (20-11-2016)

20.11.2016 godz. 19.00 - Koncert Tablao Flamenco. Miejsce: Siedziba GOK Lesznowola. Stara Iwiczna, ul. Nowa 6.

TABLAO FLAMENCO
Muzyka, taniec i śpiew flamenco w wykonaniu artystów z Hiszpanii i Polski.

To był wyjątkowy koncert TABLAO FLAMENCO w wykonaniu znakomitych artystów z Hiszpanii i Polski. Podczas wieczoru zaśpiewała jedna z najbardziej uznanych artystek flamenco w Hiszpanii - Eva Pinero Mesa. Mogliśmy podziwiać niezwykle energetyczny taniec flamenco w męskim wykonaniu, zatańczył wybitny tancerz Diaa Eddin oraz jedna z najlepszych polskich tancerek flamenco, znakomita Małgorzata Wołyńczyk. Koncert uświetnili gitarzyści Jakub Wagner i Andrzej Kowalski.

Skład zespołu:
Eva PINERO MESA- śpiew
Małgorzata WOŁYŃCZYK - taniec
Diaa EDDIN - taniec
Jakub WAGNER - gitara
Andrzej KOWALSKI - gitara

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu w GOK Lesznowola - kliknij:

O Artystach:

Eva Piñero Mesa – młoda, niezwykle utalentowana gwiazda śpiewu flamenco z Malagi, która swoim występem uświetniła m.in. londyńską premierę filmu „Volver” Pedro Almodovara.

Regularnie koncertuje i bierze udział w nagraniach dla telewizji i radia w Andaluzji. Pracowała w różnych zespołach w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych i w Australii, dzieląc scenę z innymi wielkimi artystami flamenco, jak np. Lole Montoya, Oscar de los Reyes, czy Irene la Sentío z zespołu Farruquito. Jej nauka przebiegała pod okiem wielu hiszpańskich mistrzów śpiewu flamenco, m.in. Calixto Sánchez, Arcangel, José de la Tomasa, Paco Taranto, oraz z pomocą gitarzystów takich jak Niño de Pura, Pedro Sierra i Paco Cortés. Eva jest niezwykle utalentowaną wschodzącą gwiazdą Cante Flamenco.

Małgorzata Wołyńczyk − Finalista IV międzynarodowego konkursu tańca flamenco w Turynie "Flamenco Puro" 2015. Profesjonalna tancerka i nauczycielka, która od wielu lat doskonali się poprzez wielokrotne  wyjazdy do Sewilli, gdzie rozwija swój warsztat pod okiem wielkich mistrzów.W 2014 roku wspólnie ze śpiewaczką Marią Cadenas wystąpiła przed hiszpańską publicznością w Trianie, słynnej dzielnicy Sewilli oraz w Pena Flamenca de Gelves, miejscu spotkań profesjonalistów i miłośników flamenco.Koncertowała również w Marbelli (Malaga) razem ze śpiewaczką Evą Penero. Współpracowała z Teatrem Narodowym przy spektaklu "Królowa Margot" oraz z Teatrem Kamienica przy spektaklu "Testament cnotliwego rozpustnika".Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings

Jakub Wagner − gitarzysta flamenco, uczył się od mistrzów tej sztuki (Miguel Perez, Juan Campallo, Eduardo Rebollar). Współpracował z wieloma wykonawcami sztuki flamenco z Polski i z Hiszpanii, brał udział w spektaklach Emiliana Kamińskiego i Anny Chodakowskiej, koncert na Festiwalu Flamenco w Lublinie oraz nagranie na płycie zespołu MashMish, wydanej przez wytwórnię Universal. Doświadczenie i wiedzę zdobywał jako uczeń polskiego gitarzysty Andrzeja Lewockiego.

Diaa Eddin - Tancerz, instruktor i choreograf tańca flamenco. Trenował również balet, taniec współczesny i nowoczesny. W 2004 roku dołączył do grona tancerzy Teatru Tańca Enana (Syria), z którym odbył tournee po większości krajów arabskich, a w 2006 roku wziął udział w ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Azjatyckich w Ad-Dauha (Katar). Swoją karierę taneczną rozwija obecnie w stronę nurtu flamenco contemporáneo, trenując pod okiem maestro Marco de Ana. We wrześniu 2013 roku Diaa Eddin i Eliza la Morá zaprezentowali swój autorski spektakl flamenco El Armario podczas Nocy Kultury w Norrköping (Szwecja). W 2014 i 2015 roku uczestniczył w cyklu koncertów flamenco Miércoles a compás organizowanym przez Centrum Sztuki Współczesnej w Sewilli oraz w cyklu Veranillos Flamencos odbywającym się w Cortijo del Parque Alamillo. Na przełomie kwietnia i maja 2015 roku wziął udział w Festiwalu ‘Let’s Sing and Dance for Peace’, występując w duecie z Elizą La Morá na deskach Opery Narodowej w Erywaniu (Armenia). Obecnie pracuje jako instruktor i choreograf w Akademii FlamencoArte w Warszawie.

Poniżej flmy z innych koncertów flamenco.
Na filmie pt. "Simone Pope - Solea - Flamenco Fire "Primavera Mia"
- występ Evy Pinero Mesa w innym składzie zespołu.

Na filmie pt. "Pasja Flamenco" - m.in. występ taneczny Małgorzaty Wołyniec,
którą mogliśmy gościć.

Koncert odbył się dzięki współpracy z Sollares - Instytutem Kultury Latynoamerykańskiej.