Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Koncert leśny: Zespół MELTRAD. Magdalenka (10-07-2016)


     W niedzielę 10.07.2016 o godz. 18.00 odbył się pierwszy z trzech tego lata Koncert leśny na Górkach Piaskowych w Magdalence. Wystąpił dla Państwa zespół MELTRAD, zapraszając w świat piosenki irlandzkiej.

Zespół MELTRAD powstał w styczniu 1999 roku. Założycielami byli: Tomek Winiarski (gitara, śpiew, teksty), Paweł "Dżanas" Janas (mandoliny, gitara) oraz Grzegorz "Przytul" Przytulski (śpiew, flażolety). W pierwszym okresie działalności występowali z nami Piotr "Fire" Iwańczuk (śpiew, gitara, bodhran) oraz skrzypek Tomek "Ajnsztajn" Zygmont. Później dołączyli akordeonista Olek "Olo" Kabaciński, basista Marek Bazior i skrzypek Zbyszek "Zbynek" Krakowiak. Od stycznia 2002 skład rozszerzył się o perkusistę Marka "Falę" Gajewskiego. Przez lata wiele się zmieniało i obecnie zespół występuje w składzie:
Tomasz Winiarski - śpiew, gitara akustyczna, teksty
Paweł Janas - gitary elektryczne
Marek Bazior - gitary basowe
Marcin Kozakiewicz - akordeon, harmonijka ustna
Marek Gajewski - perkusja

Mówią o sobie:

"Od początku fascynowała nas muzyka irlandzkich pubów. Uznaliśmy, że klimaty codzienności i świąt mieszkańców Zielonej Wyspy bliskie są klimatom polskim. Dokładne, a czasem dosadne tłumaczenia pozwolą polskiej publiczności przybliżyć nastroje tamtego rejonu. Zachowując oryginalną linię melodyczną, ubraliśmy te piosenki w ostrzejsze brzmienie, ale staramy się nie tracić nic ze spontaniczności utworów."

/Źródło

Wspomnienie z koncertu

       W niedzielę 10 lipca na Leśnej Scenie, przy Piaskowych Górkach w Magdalence, pojawił się zespół Meltrad, od ponad 15 lat grający muzykę irlandzką po polsku. Taki też był tytuł koncertu: Polska i Irlandia, pół na pół.

     Zespół Meltrad to pięciu znakomitych muzyków:  Tomasz Winiarski - śpiew, gitara akustyczna, teksty, Paweł Janas - gitary elektryczne, Marek Bazior - gitary basowe, Marcin Kozakiewicz - akordeon, harmonijka ustna, Marek Gajewski - perkusja. Swoją irlandzką muzyką, wpadającą nie tylko w ucho ale i w serca wielu, oczarowali tego wieczoru przybyłych na koncert słuchaczy.

    Wśród przybyłych miłośników przeżywania muzyki na żywo nie zabrakło nie tylko mieszkańców Magdalenki, ale i okolic. Miło nam było gościć p. Bożennę Korlak - Przewodniczącą Rady Gminy Lesznowola wraz z p. Wiesławą Komorowską i Piotrem Gąsiorowskim - Radnymi, p. Teresę Piotrowską - Sołtys Magdalenki, p. Danutę Bucholc - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, p. Jacka Zalewskiego - Prezesa Stowarzyszenia Dobra Wola. Koncert zapowiedziała p. Jolanta Walentyna Sobolewska - Dyrektor GOK Lesznowola, zapraszając wszystkich do miłego przeżywania irlandzkiej uczty muzycznej.

   Muzycy przetwarzając tematy irlandzkie, przez pryzmat własnego doświadczenia muzycznego {rock, jazz, funky}, w bezpośredni sposób dotarli do słuchaczy, którzy bardzo ciepło odebrali tę propozycję. Zabawa przy znanych utworach irlandzkich, szkockich i walijskich, trwała w najlepsze, jednak z najlepszym odbiorem spotkały się utwory polskich wykonawców związane z Zieloną Wyspą, np. Kocham Cię jak Irlandię...

     Inauguracja Leśnych Koncertów w Magdalence była bardzo udana, już dziś zapraszamy na następne spotkanie na scenie koło Górek Piaskowych.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na muzyczny, irlandzki wieczór
wśród wysokich drzew magdaleńskiego lasu!

Film z koncertu.

Zdjęcia z koncertu.

 

 

Plakat zapraszający na wydarzenie:


 

Koncerty leśne w  tym miejscu
latem 2016: