Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Koncert LOS. Muzyczne Powitanie Lata 2017. Łazy (03-06-2017)


     W sobotę 03.06.2017 r. o godz. 16.00 w filii GOK Lesznowola w Łazach przy ul. Przyszłości 8 odbyło się uroczyste  Muzyczne Powitanie Lata 2017 - piękny koncert Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Mariusza Kolinko z błyskotliwymi zapowiedziami Ewy Korporowicz.

    Sala wypełniona po brzegi z niecierpliwością oczekiwała muzycznych niespodzianek, jakie tym razem przygotowała dla niej lubiana i ceniona LOS. Usłyszeliśmy mnóstwo wspaniałych utworów muzyki klasycznej, w tym bardzo trudnej w wykonaniu, barokowej. Wysłuchaliśmy następujących dzieł w wykonaniu zespołu oraz świetnie grających solistów:

1. G.F. Handel - The Arrival of the Queen of Sheba. Solo: obój - Agnieszka Skoba, flet - Jarosław Szutkowski
2. A. Vivaldi - Le Quattro Stagioni cz. II ZIMA. Solo: skrzypce - Magdalena Rejnowicz-Rydzewska
3. T. Albinoni - Concerto in G (Op. 9. No. 6) cz. I, II, III. Solo: obój - Agnieszka Skiba, flet - Jarosław Szutkowski
4. J.S. Bach - Ari on the G String
5. J.S. Bach - Brandenburg Concerto No. 3 cz. I, II, III
6. G. Faure - Berceuse. Solo: skrzypce - Tomasz Rogowski
7. A. Piazzolla - Oblivion. Solo: klarnet - Anna Pracz
8. G. Gershwin - Summertime
9. V. Monti - Czardasz. Solo: skrzypce - Jadwiga Marciniak

   Po zakończonym koncercie, wysłuchanym przez publiczność z zapartym tchem, rozbrzmiały gromkie brawa. Nie zabrakło również owacji na stojąco oraz energetycznego bisu.

   Za piękny, muzyczny wieczór gorąco podziękowały  - w imieniu Wójta i Samorządu - Bożenna Korlak - Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola oraz Jolanta Walentyna Sobolewska - Dyrektor GOK Lesznowola, pod którego skrzydłami działa nasza orkiestra. Wręczyły bukiety kwiatów i życzyły wielu dalszych sukcesów.

   Podniosła, a jednocześnie niezwykle radosna atmosfera, przepiękna muzyka, niezwykły szyk i elegancja - taka jest właśnie Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna, która gra nam już sześć wspaniałych lat. Serdecznie dziękujemy za kolejny bukiet muzycznych wzruszeń.

Jolanta Walentyna Sobolewska
Dyrektor GOK Lesznowola

Zdjęcia z koncertu - kliknij:

    Zapraszamy do posłuchania fragmentów koncertu na fanpage GOK Lesznowola - w wydarzeniu - tutaj