Koncert "Oratorium Sacrum Mesjasz". Magdalenka (10-12-2017)

10.12.2017 godz. 19.00 - Koncert "Oratorium Sacrum Mesjasz" w wyk. Towarzystwa Śpiewaczego Kulturalny Komorów pod dyr. Witolda Błaszczyka. Wstęp wolny. Miejsce: Kościół w Magdalence.

Oratorium Sacrum Mesjasz w kościele w Magdalence

Towarzystwo Śpiewacze „Kulturalny Komorów”  wystąpił w kościele św. Marii Magdaleny w Magdalence z koncertem "Oratorium Sacrum Mesjasz. Zapowiedź Przyjścia oraz  Narodziny Mesjasza"  Georga Friedricha Händla. Koncert odbył się 10 grudnia.

Soliści:
Agnieszka Lipska - mezzosopran
Mateusz Bąkowski – organy
Władysław Baksza – recytacja
Witold Błaszczyk – dyrygent
Wybór tekstów biblijnych ze Starego i Nowego Testamentu - Charles Jennens.

Oratorium zaśpiewane z wielkim rozmachem przepięknie zabrzmiało w naszym kościele.

„Mesjasz” to oratorium skomponowane w 1741 roku przez Georga Friedricha Händla. Jest to najpopularniejsza kompozycja Händla. Dzieło to przyniosło kompozytorowi światową sławę i niezmiennie w każdej epoce przyjmowane jest z zachwytem. Stawiane jest na równi z Pasją według św. Mateusza J.S. Bacha.

Organizatorami koncertu byłi Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.

Alicja Skowrońska-Marczuk

Zdjęcia z koncertu: