Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Koncert przy świecach: urodziny Jacka Kaczmarskiego (22-03-2024)


Na Koncert przy świecach: urodziny Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Przemysława Grudzińskiego zapraszamy do filii GOK Lesznowola w Magdalence, przy ul. Lipowej 28.
Bilet 15 zł

"Człowiek znika, pieśń nie ginie. Urodziny Jacka Kaczmarskiego" - wieczór z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, najwybitniejszego polskiego autora piosenki literackiej, który 22.03.2024 obchodziłby 67. urodziny. Będzie to wybór przekrojowy: od młodzieńczych pieśni po wiersze dojrzałego artysty; utwory z wielką historią w tle oraz intymne liryki; ballady o humorystycznym zabarwieniu, jak i literackie ekfrazy. Usłyszymy utwory powszechnie znane i te rzadziej wykonywane, ukazujące refleksyjny charakter poezji Kaczmarskiego. Ich wspólnym mianownikiem jest jednostka ludzka i jej ponadczasowe próby mierzenia się z Losem. Wykona je Przemysław Grudziński - gitarzysta, wokalista i pasjonat twórczości Jacka Kaczmarskiego. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na konkursach i przeglądach piosenki poetyckiej, m.in. laureat II miejsca w ogólnopolskim konkursie twórczości Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije" 2023 w Bydgoszczy. Interpretacje Przemysława Grudzińskiego to spójne i przemyślane koncepcje; wolne od biernego naśladownictwa przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru wykonywanych kompozycji. Jego występy to osobista opowieść o fascynacji twórczością Poety; wykonania pełne pasji, wzbogacone interesującymi zapowiedziami utworów.