Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Koncert zespołu Swing Motion pt. „Sing a Swing”. Stara Iwiczna (19-03-2017)


    19.03.2017 r. godz. 18.00 - Koncert zespołu Swing Motion pt. „Sing a Swing”. Wstęp wolny. Miejsce: Siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

  

        Niedzielny wieczór z zespołem Swing Motion

      Dla amatorów dobrej muzyki GOK w Lesznowoli przygotował naprawdę znakomity koncert. 19 marca w świetlicy w Starej Iwicznej wystąpił znakomity, choć w 100% składający się z młodych muzyków kwartet Swing Motion. Zgodnie z oczekiwaniami utwory prezentowane przed licznie przybyłą publicznością miały charakter swingująco- jazzowy. Kontrabas i pianino to jak wiemy znakomity początek i solidna podstawa zespołu o takim charakterze, ale akordeon to już rarytas, który bardziej przenosi nas pod dachy Paryża czy uliczki Buenos Aires niż na Brodway i do zadymionych spelun gdzie królował jazz. Tymczasem kwartet zabrał nas w niesamowitą muzyczną podróż i to zarówno w wyżej wymienione miejsca jak i na… księżyc.

     Muzycy zagrali takie klasyki jak "Raindrops keep falling on my head" czy liczne, dobrze wszystkim znane przeboje Franka Sinatry i choć już same w sobie utwory te potrafią rozkołysać publiczność to przyznać muszę, że to właśnie dzięki tym wyjątkowym aranżacjom i mocnemu głosowi Aleksandry Błachno czułam przyjemną gęsią skórkę na ramionach, a publiczność każdy utwór nagradzała sowitymi oklaskami.

    Całość występu wzbogacona ciekawymi didaskaliami Piotra Kopietza, który, profesjonalnie i wesoło dzielił się informacjami na temat prezentowanych piosenek pozostawiła publikę w radosnych nastojach przeplecionych nadzieją, że to nie ostatni raz gdy Ci wspaniali artyści występowali przed Lesznowolską publicznością.

    Na koniec, gdy muzycy po długich oklaskach rozpoczęli bisy wyraźnie można było odczuć, że na sali zapanowała większa frywolność i coś co muzycy nazywają feelingiem po którym poznajemy, że wszyscy, z zespołem na czele świetnie się bawimy. Pianistka, Gabriela Machowska-Kopietz z wyraźnym uśmiechem spoglądająca wesoło na ukrytego za kontrabasem Michała Zdunia oraz drobna, bardzo kobieca i niesamowicie utalentowana, Aleksandra Błachno stanowili idealne uzupełnienie dla szarmanckiego i akordeonisty.

     Jako zdeklarowana miłośniczka jazzu i swingu mam nadzieję, że jeszcze wiele koncertów kołyszących nas w tych rytmach przed nami. 
                                                                                               Joanna Zielińska/ GOK Lesznowola

Zapraszamy do galerii zdjęć z muzycznego wieczoru - kliknij w poniższą fotografię:

     Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Błachno – wokal, Gabriela Machowska-Kopietz fortepian, Piotr Kopietz – akordeon, akordina, Michał Zuń – kontrabas.

   Koncert "Sing a Swing" nawiązuje  do „Złotej Ery Swingu”, w tym do twórczości legendarnych big-bandów: Glenna Millera, Benny'ego Goodmana i Duke'a Ellingtona oraz wybitnych piosenkarzy jak: Frank Sinatra, Nat King Cole czy Diana Krall.

    Własny i unikalny styl muzyczny zespołu Swing Motion, to efekt niepowtarzalnego składu instrumentalnego oraz autorskich, niebanalnych opracowań przebojów szeroko pojętej muzyki swingowej z zabarwieniem elementami jazzu nowoczesnego. W programie koncertu znajdują się własne aranżacje nastrojowych ballad, pogodnych standardów swingowych oraz utworów energetycznie swingujących i jazzowych, w tym m.in.: Autumn leaves, I fall in love too easily, Raindrops keep falling on my head, Fly me to the moon, Strangers in the night, Popatrzy w oczy taki ktoś, Cheek to cheek. /Źródło/