Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Koncerty przy Tężni - The Pierniks (04-08-2024)


Zapraszamy na serię koncertów plenerowych, które odbędą się w kolejne niedziele lipca i sierpnia. Spotykamy się zawsze przy tężni w Magdalence (teren filii GOK Lesznowola, ul. Lipowa 28).

 

The Pierniks to po trochu reaktywacja pomysłu wspólnego grania z czasów szkoły średniej, kiedy to na początku lat '80 Jacek i Rafał wraz z kolegami założyli zespół rockowy pod nazwą „Replay”. Wtedy wspólne granie nie wytrzymało próby czasu, ale zamiłowanie do muzyki pozostało…
Obecny The Pierniks powstał w październiku 2016 roku w okolicach Piaseczna jako przyjacielska inicjatywa dla dobrej zabawy. Początkowo pomysł angażował wiele osób przeradzając się z czasem w projekt profesjonalny. Po kilku zmianach składu ostatecznie wyłoniła się baza zespołu: Jacek Łapczyński, Rafał Bednarek i Piotr Olkuski. W maju 2018 do zespołu dołączyły wokalistki Irmina Kraszewska i Martyna Zel. W maju 2020 zespół wydał swoją debiutancką płytę "Teraz My", zawierającą 10 autorskich utworów skomponowanych i zaaranżowanych w latach 2017-2019. Dziewięć z nich można zobaczyć w formie teledysków na kanale YouTube. W październiku 2020 Irmina zdecydowała rozstać się z zespołem. Rok później do zespołu dołączyła Katarzyna Polit ponownie odbudowując, a nawet zwiększają wokalną moc zespołu.
Z The Pierniks na stałe współpracują przyjaciele wspomagając zespół artystycznie i organizacyjnie. Oprócz komponowania i grania The Pierniks angażują się w przeróżne wydarzenia lokalne, jak i te o szerszym zasięgu, występując na imprezach charytatywnych, piknikach rodzinnych, imprezach szkolnych i okolicznościowych. Już dwukrotnie (w latach 2021 i 2022) zespół grał w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla fanów w Lille (Francja). The Pierniks to po prostu paczka przyjaciół, dla których muzyka stała się pasją, którą dzielą się i zarażają innych. Bieżące wydarzenia związane z zespołem można śledzić na Facebooku.