Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Kunszt dawnego tańca. Koncert dzieciom w wyk. Filharmonii Narodowej (03-12-2019)


3.12.2019 r. godz. 13.30 - Kunszt dawnego tańca – barok. Na dworze Króla Słońce - Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa  2.

Zdjęcia z wydarzenia:

Kunszt dawnego tańca – barok . Na dworze Króla Słońce
para tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza, skrzypce barokowe, klawesyn

Tym razem program z udziałem artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza poświęcimy sztuce tanecznej epoki baroku. Na najwyższy poziom wzniosła się ona we Francji, w otoczeniu Ludwika XIV. Władca, który sam był znakomitym tancerzem i zatrudniał na swoim dworze najwybitniejszych choreografów tego czasu, uczynił z tańca i muzyki nie tylko ulubioną dworską rozrywkę, ale także narzędzie propagandy. Podczas koncertu zaprezentujemy najważniejsze barokowe tańce, które królowały na wystawnych balach i w przedstawieniach baletowych najpierw w Wersalu, a następnie na wszystkich europejskich dworach.
Do podparyskiej rezydencji Króla Słońce udamy się też z dziećmi. Opowiemy im o modnych strojach i tańcach, o dworskiej etykiecie oraz przybliżymy fascynującą postać Ludwika XIV, który zmienił oblicze francuskiej sztuki i całego swojego kraju.