Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Muzyczne portrety - Marek Grechuta. Koncert dzieciom w wyk. Filharmonii Narodowej. Mysiadło (14-01-2020)


14.01.2020 r. godz. 13.30 - Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej pt. "Muzyczne portrety - Marek Grechuta. Historie pisane dźwiękami". Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa  2.

 

Muzyczne portrety – Marek Grechuta – dla młodzieży.
Historie pisane dźwiękami – dla dzieci

dwoje wokalistów, flet, fortepian

 
Z cyklu poświęconego historii polskiej piosenki przedstawimy Marka Grechutę. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania malarz, jako piosenkarz obdarzony niezapomnianym głosem, kompozytor, poeta i artysta o wrażliwej duszy był jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej. Pozostawił po sobie wiele poetyckich piosenek o niepowtarzalnym klimacie, które okazały się ponadczasowe. Z przyjemnością przypomnimy więc niektóre z nich oraz przybliżymy osobę ich twórcy i wykonawcy.
Młodszych słuchaczy, jak co roku zaprosimy do kolorowego świata bajek, filmów i musicali. W koncercie zabrzmią zarówno utwory dobrze znane, jak i te rzadziej wykonywane. Dzięki dwójce wokalistów, którym będą towarzyszyć flet i fortepian, nasza dziecięca publiczność pozna nowych bohaterów i ich niezwykłe, często bardzo zabawne „historie pisane dźwiękami”.