Muzyka latynoamerykańska. Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej. Mysiadło (08-10-2019)

8.10.2019 r. godz. 13.30 - W kręgu muzyki latynoamerykańskiej. Skąd pochodzisz, melodio? - Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej. Wstęp wolny. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa  2.

Zdjęcia z koncertu:

W kręgu muzyki latynoamerykańskiej – dla młodzieży
Skąd pochodzisz, melodio? – dla dzieci

- mezzosopran, tenor, klarnet, fortepian

Zapraszamy w daleką podróż do krajów Ameryki Łacińskiej na spotkanie z ich kulturą muzyczną, ciekawą, egzotyczną, ale mało u nas znaną. Odmienność i wielobarwność muzyki latynoamerykańskiej ma swoje źródło w różnych tradycjach muzycznych, jakie tu występują i na siebie oddziałują, wynika z połączenia hiszpańskich elementów melodycznych, indiańskiego instrumentarium i afrykańskich wpływów rytmicznych. Tym, co ją wyróżnia, jest właśnie bogactwo rytmów i mnogość tańców – żywiołowych, namiętnych, wyrażających wielkie emocje i temperament mieszkańców tej części świata. Samba, rumba, tango zrobiły zawrotną karierę nie tylko na parkietach tanecznych, ale i w muzyce artystycznej, zachwyciły wielu kompozytorów ze Starego Kontynentu, czego dowody znajdziemy w proponowanym programie.
Dla odmiany w koncercie dla dzieci prym będą wiodły melodie, które pozbieramy z różnych zakątków świata. Czy uda się nam odgadnąć, skąd one pochodzą? W jakim powstały kraju? Przed wiekami, czy może niedawno? Warto się o tym przekonać. Źródło