Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Niemen - Moja Ojczyzna. Koncert z ok. Inauguracji UTW 2019/20. Stara Iwiczna (01-10-2019)


1.10.2019 r. godz. 18.00 -  Koncert z ok. Inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2019/2020 pt. "Niemen - Moja Ojczyzna" w wyk. Radosława Świderskiego, Krzysztofa Chromińskiego i Tomasza Rogalskiego - poprzedzony koncertem Chóru UTW OKTAWA pod kier. Magdaleny Świderek. Miejsce: siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

Zdjęcia z wydarzenia:

Relacja z wieczoru

Pierwszy października to dzień wyjątkowy. Po wakacyjnej przerwie studenci wracają na uczelnię. Tak również jest na Lesznowolskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Seniorzy to prawdopodobnie jedyna grupa studiująca ciesząca się z zakończenia wakacji. Jak pokazuje wieloletnie doświadczenie brać studencka z wielka ekscytacją powraca do rytmu cotygodniowych wykładów.

Aby tradycji stało się zadość rokrocznie spotykamy się na początku października by w uroczystej atmosferze celebrować rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego. Po części oficjalnej, kiedy to goście z rady gminy zabierają głos i życzą studentom najlepszych wyników w nauce i ogólnej satysfakcji nadchodzi czas na część artystyczną.  Chór UTW Oktawa pod kierownictwem pani Magdaleny Świderek daje krótki koncert. W tym roku panie zdecydowały się na konwencję patriotyczną.  Pamiętając o ofiarach krwi i życia poniesionych przed 75 laty przez powstańców chórzystki postawiły na repertuar przypominający o tamtych czasach. 

Kiedy rozbrzmiały ostatnie dźwięki pieśni zaprezentowanych przez Oktawę na scenie pojawili się muzycy z projektu Niemen Akustycznie. Ku wielkiej radości całej widowni artyści przypomnieli wielkie przeboje tego wybitnego muzyka. Szybko okazało się, że zarówno muzycy na scenie jak i zgromadzona licznie publiczność cieszy się tym spotkaniem tak samo spontanicznie i nie trzeba było długo czekać by w ruch poszły wirujące nad głowami marynary, a stopy i ręce wybijały rytm piosenek.

Po zachłannych oklaskach artyści zabisowali, a  publiczność raz jeszcze zapłonęła szalonym ogniem zmieniając salę GOK w salę koncertową z prawdziwego zdarzenia.  Po tak wspaniałej inauguracji szykujemy się do niezapomnianego roku akademickiego.

Joanna Zielińska
Koordynator UTW

 

 

"Niemen - Moja Ojczyzna" to recital oparty na twórczości jednej z największych legend polskiej piosenki. Fenomenalne kompozycje w akustycznych aranżacjach do tekstów najwybitniejszych polskich poetów, m.in.: Mickiewicz, Tuwim, Asnyk, Iwaszkiewicz, Norwid, i inni.

 
Wykonanie Ambitus Trio:

Radosław Świderski - znany i ceniony bard, leader grupy Radek Blues Band, kompozytor, 
autor tekstów, producent muzyczny, gitarzysta i wokalista o charyzmatycznej, ciepłej barwie głosu. 
 
Krzysztof Chromiński - kompozytor, pianista, aranżer, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Katowicach, 
laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. 
 
Tomasz Rogalski – saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny.