Prezentacja książki Wandy Kiedrzyńskiej

8 maja 2023r., godzina 12.00, filia GOK Lesznowola w Magdalence ul. Lipowa 28

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego odbędzie się prezentacja książki Wandy Kiedrzyńskiej „Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny”. Nazwa Ravensbrück, gdzie w okresie Trzeciej Rzeszy funkcjonował obóz koncentracyjny dla kobiet, stała się jednym z symboli męczeństwa Polek w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945. W tym miejscu przeprowadzano pseudomedyczne eksperymenty na grupie więźniarek nazywanych „królikami”. Między innymi o tym, ale również o innych wstrząsających historiach związanych z losem osadzonych, opowiada książka Wandy Kiedrzyńskiej.

Zaproszeni goście:

Joanna Gierczyńska – kierownik Muzeum Więzienia Pawiak,

Robert Hasselbush – kustosz Muzeum Więzienia Pawiak,

Hanna Nowakowska – prezes fundacji Cultura Memoriae,

Ks. dr. Robert Ogrodnik – kapelan środowiska byłych więźniarek KL Ravensbrück.