Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Profilaktyka rehabilitacyjna dla seniorów - wykład. Mysiadło, Nowa Iwiczna, Magdalenka (28-06-2017)


     W czerwcu zapraszamy członków Klubów Seniora na ciekawy wykład mgr fizjoterapii Wioletta Pietrusiak, właścicielki przychodni rehabilitacyjnej Kinetic medical and fitness w Nowej Iwicznej dotyczący profilaktyki rehabilitacyjnej dla Seniorów:

07.06.2017 r. godz. 18.00 - Profilaktyka rehabilitacyjna dla Seniorów - wykład Kinetic Medical & Fitness w Klubie Seniora w Mysiadle, ul. Osiedlowa 2

20.06.2017 r. godz. 18.00 - Profilaktyka rehabilitacyjna dla Seniorów - wykład Kinetic Medical & Fitness w Klubie Seniora w filii GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej, ul. Zimowa 25 c

28.06.2017 r. godz. 18.00 - Profilaktyka rehabilitacyjna dla Seniorów - wykład Kinetic Medical & Fitness w Klubie Seniora w CIS w Magdalence, ul. Lipowa 28

 

Co daje nam profilaktyka rehabilitacyjna?

Bardzo często brak wystarczającej motywacji i lęk przed zmiana powoduje że wolimy leżeć na kanapie zamiast zacząć aktywnie żyć. Aktywność fizyczna to  coś do czego stworzyła nas natura a o czym tak często zapominamy.

Codzienna aktywność ruchowa przyczynia się do :

  • spowolnienie procesu starzenia i chroni przed chorobami podeszłego wieku
  • poprawia funkcjonowanie układu hormonalnego a tym samym funkcji seksualnych
  • dotlenia mózg
  • chroni przed chorobami krążenia
  • poprawia nastrój przez co wpływa na zdrowie psychiczne

Niestety często powyższe prawdy mimo ze powszechnie znane nie maja potwierdzenia w życiu codziennym. W Polsce 18% mężczyzn i 21% kobiet jest otyłych a znacznie większa grupa ma nadwagę.

Bardzo dużą grupą borykającą się z problemem nadwagi stanowi młodzież i dzieci. W bardzo wielu przypadkach siedzący tryb życia i waga powyżej normy powodują problem z kręgosłupem.

Kręgosłup człowieka tak jak stawy są przystosowane do aktywnego trybu życia. Zbyt mało ruchu, nadmierna masa ciała oraz siedzący tryb życia nie pionizuje kręgosłupa w odpowiedni sposób a pogłębiające się deformacje wywołują jego bóle.

W przypadku wystąpienia dolegliwości sięgamy po różnego rodzaju lekarstwa które to zagłuszają bóle nie eliminują jego przyczyn.

W takich przypadkach warto skorzystać z profesjonalnych usług fizjoterapeuty który pomoże wyeliminować przyczyny powstawania bólu poprzez terapię manualną lub masaż. Warto zapoznać się z różnego rodzaju   urządzeniami do fizjoterapii takimi jak laser czy magnetronik które mają za zadanie  leczenie głębokich partii mięśni.

Już dziś zaplanuj zmianę i poćwicz z fizjoterapeutą, skorzystaj z masażu lub naszej siłowni.

Zrób to krok po kroku, sukcesywnie i z pomocą specjalistów a osiągniesz swój wymarzony cel – dobrą formę i zdrowie fizyczne . Zapraszamy na spotkania.
 

mgr Fizjoterapii  Wioletta Pietrusiak
właściciel nowo otwartej przychodni rehabilitacyjnej Kinetic Medical and Fitness
w Nowej Iwicznej ul. Graniczna 33C