Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Recital Yuko Kawai - przedświąteczny koncert fortepianowy (02-12-2018)


02.12.2018 r. godz. 18.00 - Recital Yuko Kawai - przedświąteczny koncert fortepianowy. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8.

Zdjęcia z wydarzenia:

 


Bilety w przedsprzedaży 20 zł/os., w dniu imprezy 30 zł.
Przedsprzedaż trwa od 19 listopada w siedzibie GOK Lesznowola, Stara Iwiczna ul. Nowa 6.
Ilość miejsc ograniczona!
Informacje pod numerem telefonu 22 757 92 09
Honorujemy Lesznowolską Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Seniora.

 

Zanim przyjdziemy na przedświąteczny koncert, posłuchajmy już teraz
wspaniałej Yuko Kawai

YUKO KAWAI

Urodziła się w Nagoi (Japonia). Gra na fortepianie od piątego roku życia. Uczyła się w Okazaki w prefekturze Aichi. W trakcie studiow podyplomowych w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof. Jana Ekiera. Rezultatem spotkania był przyjazd pianistki do Polski w 1991 roku, kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem prof. Jana Ekiera i uzyskanie dyplomu tej uczelni w 1994 roku.

Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Od 2001 r. kontynuuje historyczny projekt „Chopinissimo” (seria recitali wszystkich dzieł Chopina w oparciu o Wydanie Narodowe). "Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego”- The Art of Records, 2008.

Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową, występuje m.in. w Filharmonii Narodowej, Tokyo Opera City Takemitsu Memorial, Hamarikyu Asahi Hall, Suntory Hall. W 2010 r. odbyła tournée po Japonii z Kwartetem Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała Koncerty fortepianowe Chopina. W tym samym roku wystąpiła w cyklu programu telewizyjnego pt.”Yuko Kawai talks about Chopin National Edition (vol.1-13)” dla CLASSICA JAPAN TV. W 2011 r. ten program otrzymał prestiżową nagrodę “The 1st Satellite Broadcasting Association Award”.