Roman Czumaj. Wystawa malarstwa

16.04.2023, godz. 17.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Romana Czumaja, należącego do grupy "Malarska Przystań". Grupa działa przy GOK Lesznowola pod kierunkiem instruktora Jana Drewicza. Wystawa potrwa do 31.05.2023r. Wstęp jest darmowy. Miejsce: Galeria PASAŻ filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

Autor prac tak mówi o sobie i swojej twórczości:

„Urodziłem się w 1943 roku w Londynie, w Anglii. Chociaż w Polsce mieszkam od 1998 roku nadal nie rozumiem gramatyki języka polskiego. Ożeniłem się z Polką, która na szczęście mówi biegle po angielsku. Moja siostra, brat i córka mieszkają w Anglii.

Powiedzenie „lepiej późno niż wcale” jest prawdziwe.To mój przypadek.

W szkole interesowałem się sztuką – malowałem i rysowałem. Nie wybrałem jednak zawodu artystycznego. Między 18 a 70 rokiem życia namalowałem tylko 2 obrazy jako urodzinowe prezenty dla mamy. W dojrzałym wieku postanowiłem znowu malować. Kilka lat temu zapisałem się na zajęcia do SDK na Mokotowie i znów poczułem smak malarstwa. W 2016 roku odkryłem warsztaty malarskie w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli. Tu spotkałem wspaniałe grono ludzi, których połączyła pasja malowania. Warsztaty prowadzi sympatyczny instruktor Janek Drewicz."