Wystawa malarstwa Ryszarda Śliwiaka. Galeria PASAŻ. Mysiadło (19-05-2019)

19.05.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Śliwiaka.
Miejsce: Galeria PASAŻ w Mysiadle w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Zdjęcia z wernisażu:

W niedzielę 19 maja 2019 r. w Galerii PASAŻ filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy Malarstwa Ryszarda Śliwiaka.

Ryszard Śliwiak urodził się w Warszawie w 1948 r. Już jako 7-latek wykazywał zdolności i zamiłowania do rysunku. Od roku 1977 zajmował się również rzeźbą w drewnie, a w latach 1984 -1995 projektował i wytwarzał ze skór obrazy, kilimy, gobeliny i inne artystyczne drobiazgi. W połowie lat 90-tych zainteresował się grafiką. Obecnie zajmuje się również malarstwem sztalugowym. Obrazy maluje farbami akrylowymi, olejnymi oraz akwarelami. Wypracował sobie także swoje własne techniki. Używa różnych materiałów uzyskując w ten sposób bardzo ciekawe artystyczne efekty.

Ryszard Śliwiak mówi o swojej twórczości: „ inspiruje mnie natura, istota istnienia, ukochane miasto Warszawa, zwierzęta”. W obrazach doskonale przedstawia swoje emocje, uczucia i przeżycia. Jego artystyczny przekaz jest bardzo sugestywny. Widz odnajduje w obrazach artysty cząstkę własnego życia. Artysta stosuje w pracach duże uproszczenia, co zbliża je do abstrakcji. Tego typu obrazy przeważają na wystawie.

Ryszard Śliwiak umiejętności i wiedzę na temat malarstwa i rysunku poszerza na kursach organizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Pod kierunkiem prof. Jacka Dyrzyńskiego i dr Igora Przybylskiego rozwija swoje zdolności plastyczne. Uczestniczy także w kursie malarstwa olejnego w Pracowni Działu Muzealnego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Od roku 2008 należy do Stowarzyszenia Twórców „Piękny Świat”, a od roku 2016 jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Serdecznie zapraszamy na wystawę.

Jan Drewicz
instruktor GOK – opiekun wystaw

Ryszard Śliwiak - urodzony w Warszawie, ma szerokie zainteresowania i inspiracje. Zajmuje się rzeźbą w drewnie grafika artystyczną malarstwem sztalugowym. Maluje farbami olejnymi, akrylami oraz techniką własną. Wykonuje również akwarele. Przeżycia, emocje, uczucia - te elementy stale obecne w naszym życiu odbijają się wiec wyraziście w twórczości autora.

Obraz użyty do plakatu wystawy Pana Ryszarda Śliwiaka ma tytuł "Odwiedziny
obcych". Technika - olej na płótnie. Wymiary - 70 x 50 cm.