Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Sierpniowe półkolonie 2016 w GOK Lesznowola. Mysiadło i Nowa Iwiczna (01-08-2016)


W dniach 1-19.08.2016 odbywa się Lesznowolskie Lato w GOK - półkolonie w filiach:
w Mysiadle przy ul. Topolowej 2 i w Nowej Iwicznej przy ul. Zimowej 25c.

 

      
Tak się bawimy! Nowa Iwiczna (z lewej), Mysiadło (z prawej). Kliknij:)

A cóż robimy na naszych półkoloniach?:) Śpiewamy i gramy, chodzimy na spacery, jeździmy na wycieczki i bawimy się w artystów w plastycznych zabawach. Na nasze półkolonie przychodzą także mili goście, np. dzielne panie policjantki z wielką maskotką - borsukiem, ucząc nas ważnych zasad bezpieczeństwa. Opiekunowie i instruktorzy witają nas zawsze uśmiechem i nowymi pomysłami na kolejny dzień. Jest miło i wesoło, wszyscy się dobrze bawimy i wcale nie chcemy, by się skończyły wakacje! :)

Zapraszamy do oglądania i polubienia wspomnień z naszych zabaw w slajdowym serialu pt. "Półkolonie w GOK Lesznowola" - w odcinkach -  na Facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli:
- Odc. 1 pt. "Pierwsze dni półkolonii" tu
- Odc. 2 pt. "Wesołe karaoke" tu
- Odc. 3 pt. "Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie" tu
- Odc. 4 pt. "Harce na placu zabaw" tu
- Odc. 5 pt. "Nasze warsztaty plastyczne" tu
- Odc. 6 pt. "Spotkania z policyjnym Borsukiem" tu
- Odc. 7 pt. "Wycieczka do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego" tu
- Odc. 8 pt. "Podziwiamy panoramę Warszawy" tu
- Odc. 9 pt. "Do zobaczenia za rok!" tu
 

 

Informacje dla Rodziców:

Koszt 85 zł./ za pierwszy i za drugi tydzień (5-dniowe), 68 zł./os. za trzeci tydzień (4-dniowy ze względu na święto państwowe). Zapisy w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6. Zapisu wstępnego na półkolonie można dokonać telefonicznie, jednak potem należy przybyć osobiście, gdyż konieczne jest podpisanie ważnych dokumentów:

Mysiadło
W dniach od 1 do 19 sierpnia b.r. w filii GOK W Mysiadle odbywały się  półkolonie dla dzieci. Zorganizowane zajęcia w znacznym stopniu odciążają pracujących rodziców i pozwalają ich pociechom spędzić w ciekawy sposób czas aż do godzin popołudniowych. Pierwszy dzień, to zapoznanie się z opiekunami, rówieśnikami i terenem Ośrodka w Mysiadle. Gry i zabawy integracyjne, były prowadzone przez wykwalifikowanych opiekunów i instruktorów GOK. Następne dni to nieprzerwany ciąg zabaw, gier i zajęć artystycznych. Plastykę dla dzieci świetnie prowadził instruktor GOK pan Jan Drewicz. Dzieci rysowały komiksy, tworzyły dekoracje teatralne i motywy wakacyjne wyeksponowane na tablicach wewnętrznych Ośrodka. Pani Joanna Zielińska – instruktor ceramiki GOK, zapoznawała dzieci z techniką pracy w glinie, zorganizowała akcje tworzenia „Pocztówki dla Powstańca” i świetnie dogadywała się z dziećmi podczas wspólnych działań artystycznych. Pani Jagoda Winiarska, była odpowiedzialna za gry i zabawy integracyjne, a także zapoznała dzieci z podstawami języka migowego. Dla chętnych animacje teatralne i karaoke prowadził pan Tomasz Winiarski. W razie niepogody odbywały się seanse w „Kino- Bambino”. Podczas trwania półkolonii trzykrotnie odwiedziły nas panie policjantki z Komendy Powiatowej w Piasecznie i przeprowadziły pogadanki na temat bezpiecznych wakacji. Stałym punktem każdego tygodnia była wycieczka. Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, Narodowe Centrum Pieniądza i Muzeum Polin.Trzy tygodnie sierpnia minęły wszystkim bardzo szybko, ale już dziś zapraszamy na zajęcia artystyczne w ramach pracy filii Gminnego Ośrodka Kultury w Mysiadle.

Tomasz Winiarski
GOK Lesznowola

Nowa Iwiczna
Półkolonie w filii GOK Lesznowola  w Nowej Iwicznej przebiegły znakomicie, pod osłoną poznawania się i zabaw integracyjnych. Dzieci doskonale dogadywały się ze sobą zawierając nowe przyjaźnie oraz rozwijając te już istniejące.
Już w pierwszym tygodniu, dzieci wprowadziły się w półkolonie śpiewająco za sprawą p. Tomasza Winiarskiego, który zaangażował wszystkie dzieci z dwóch świetlic (Mysiadło i Nowa Iwiczna) do wspólnego śpiewania podczas karaoke. Rozśpiewane towarzystwo zagrało później mini turniej hokeja salowego. Taka mała rywalizacja była dla nich wspaniałym sposobem na zabawę i integrację.
Karaoke i piosenki z gitarą cieszyły się ogromnym powodzeniem przez cały czas trwania półkolonii. Jednak nie tak dużym powodzeniem jak ceramika! Maluchy najchętniej codziennie uczęszczałyby na zajęcia ceramiczne z p. Joanną Zielińską. Powstało kilka bardzo pięknych prac a czas spędzony na wspólnym tworzeniu nowych rzeczy jest bezcenny. Dlatego niewiele mniejszym powodzeniem cieszyły się również zajęcia plastyczne z p. Sylwią Wyszkowską, która angażowała dzieci do zabawy w tworzenie biżuterii, scrapbooking, itp.
Półkolonie w Nowej Iwicznej to oprócz świetnej zabawy doskonała pogoda. Ciepło, słonecznie i bardzo przyjemnie było spędzać czas na boisku szkolnym i placu zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie i największa atrakcja – mini mecze piłkarskie z p. Maciejem Jagodzińskim. Ruch to podstawa a jego ciągle za mało! Za sprawą p. Joanny Zielińskiej dzieci zażywały trochę ruchu w postaci tańca i zabaw grupowych. Ponadto gry i zabawy świetlicowe prowadzone przez p. Bożenę Ziemnicką i p. Karolinę Kieś świetnie zintegrowały dzieci, które w miłej atmosferze spędziły czas.
Podczas półkolonii w GOK Lesznowola dbamy o bezpieczeństwo i edukację naszych podopiecznych, dlatego organizujemy edukacyjne seanse bajkowe, dbamy o przypominanie zasad bezpiecznej zabawy, organizujemy wycieczki i interaktywne prezentacje. Jedną z nich była prezentacja Komendy Stołecznej Policji, którą organizował p. Sławomir Ołdakowski. Dwie sympatyczne policjantki, z których jedna przebrana za maskotkę – borsuka, zaangażowały dzieci i rozbawiły do łez jednocześnie przy tym ucząc zasad bezpieczeństwa.
Kolejny edukacyjny punkt to wycieczki. Pojechaliśmy na 3 interesujące i edukacyjne wycieczki. Pierwsza to wyprawa do Muzeum Narodowego, gdzie dzieci poznały bliżej dzieła Matejki. Interaktywna wystawa i świetni instruktorzy sprawili, że dzieci miło i korzystnie spędziły czas. Kolejna wycieczka do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego pozwoliła przybliżyć historię pieniądza a zwiedzanie zakończyło się wejściem do skarbca! Ostatnia, najbardziej poważna wycieczka to Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin. Dzieci poznały skróconą i łagodniejszą wersję historii żydów polskich.
Naszym tradycyjnym punktem półkolonii jest bal na zakończenie, który tym razem odbył się w pracowni ceramicznej we Władysławowie. Zabawy z ceramiką w otoczeniu pięknych terenów zielonych to idealne zwieńczenie całych półkolonii.
Dzieci opuściły świetlicę z uśmiechem, kończąc tym samym naszą wspólną przygodę. Wszystkim, którzy pomagali w przebiegu półkolonii, instruktorom, prowadzącym i wolontariuszom - serdecznie dziękujemy, a dzieci zapraszamy ponownie w przyszłym roku!

Maciej Jagodziński
GOK Lesznowola

 

 

 

 

Więcej o innych wakacyjnych działaniach dla dzieci: