Spektakl Wietnamskiego Teatru Lalek Wodnych (29-08-2022)

29.08.2022 r. godz. 11.00 - 12.30 - Wólka Center i Trana Troga Hoga zapraszają do Wólki Kosowskiej, ul. Nadrzeczna 16, Parking GD6, na niezwykłe wydarzenie, przybliżające mieszkańcom gminy kulturę wietnamską.

------------------------------------------------------

Wydarzenie na Facebook: Spektakl Wietnamskiego Teatru Lalek Wodnych
- w nim zamieściliśmy zdjęcia i filmy ze spektaklu.

------------------------------------------------------

Organizatorzy: Stowarzyszeni Wspierania Przedsiębiorczości Wólka Center, Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce, Gmina Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Lesznowola na występy Teatru Lalek Wodnych z Wietnamu. W ramach programu obejrzymy wodny spektakl lalek, usłyszymy etniczne instrumenty muzyczne Wietnamu i będziemy mieli okazję zobaczyć ludowe tańce.

Teatr Lalek Wodnych jest częścią tradycji Wietnamu. Przedstawienia z udziałem lalek są powszechne na całym świecie, jednakże TYLKO w Wietnamie zamiast sceny, jest basen wodny.

W dniu 29.08.2022, w Wólce Kosowskiej, odbędą się występy Narodowego Teatru Lalek Wodnych. Artyści z całym osprzętem przyjeżdżają prosto z Wietnamu. Wstęp wolny, zapraszamy️!

Kilka słów o historii:

Teatr lalek wodnych liczy sobie ponad 1000 lat. Zrodził się w delcie Rzeki Czerwonej, gdzie coroczne powodzie skłoniły wietnamskich rolników do poszukiwania rozrywki zapełniającej czas oczekiwania na zbiory. I tak zalane wodą pola ryżowe, a nieco później miejskie sadzawki, posłużyły jako scena teatru. Szczyt popularności wodny teatr lalek przypadł na XVIII w.

Dziś przedstawienia odbywają się w specjalnie przygotowanych do tego celu basenach podzielonych na część niedostępną oczom widza, przeznaczoną tylko dla lalkarzy; scenę i miejsce dla grającego na żywo zespołu muzycznego.

Do gustu przypadają szczególnie najmłodszym, którzy żywo reagują na pluśnięcia wody w stronę publiczności.

Teatr lalek wodnych niemal zupełnie nie zmienił się od początków swojego istnienia. Każde przedstawienie wodnego teatru opiera się na kunszcie i umiejętnościach lalkarzy, którzy stoją zanurzeni po uda w wodzie, zasłonięci bambusową matą.