Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Szlaki piesze. Klub Podróżnika PO HORYZONT (01-03-2023)


01.03.2023, godz. 19.00 - Spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont - szlaki piesze. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny

 

Spotkanie z  Agnieszka "Zebra" Dziadek, znaną też jako Leśna Dusza.

Skąd wziął się fenomen długich dystansów, kim są chodzący nimi ludzie? Dlaczego tak wielu zaczyna, a niewielu kończy? Jak wygląda życie na szlaku i ile waży plecak wędrowca – o tym wszystkim opowie Agnieszka Dziadek, podróżniczka zajmująca się długodystansowymi wędrówkami, mająca na koncie 7 szlaków długodystansowych i w nogach 36 000 km.

Pierwsze zetknięcie z kulturą długodystansowców przeżyła w Nowej Zelandii, gdzie w 2015/2016 przeszła uznawany za najtrudniejszy spośród długodystansowych szlaków Te Araroa. Ten projekt był tylko rozgrzewką przed realizacją planu zdobycia „Potrójnej Korony”, Triple Crown of American Hiking. Trzy lata zajęło przejście Appalachian Trail, Continental Divide Trail i Pacific Crest Trail – razem 12,5 tysiąca km i 382 dni w drodze. 811 km przewyższeń, 133 dni wędrówki w deszczu, tornada, tuziny grzechotników, kilkadziesiąt spotkanych niedźwiedzi, pustynie, lasy, góry pokryte lodowcami, ale też Ameryka prowincjonalna, jakiej nie widzi się z okien samochodu, Ameryka kowbojów, hipisów i wagabundów. Trzy szlaki to trzy oblicza amerykańskich gór: lesistych Appalachów, nagich Gór Skalistych i wulkanicznych Kordylierów Pacyficznych. Za ich przejście Agnieszka w 2020 została nagrodzona Kolosem w kategorii Wyczyn Roku. Od 2021 jest członkinią Rady Kolosów. Agnieszkę szczególnie fascynuje Daleka Północ. W 2020 przeszła wzdłuż Szwecję, a w 2022 Norwegię - nie podążała oficjalnymi szlakami długodystansowymi, ale samodzielnie zaplanowaną trasą. W międzyczasie przeszła Chorwacki Szlak Długodystansowy. Wędrowała w letnim skwarze, wśród rojów komarów, przez pola minowe, kamienistymi ścieżkami przez niewiarygodne chaszcze pełne jeżyn, pokrzyw i niedźwiedzi brunatnych. Czy życie długodystansowca jest tak przyjemne jak się wydaje, a może jest to nieustająca walka o przetrwanie? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Agnieszka, na szlaku zwana „Zebrą”.