Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
W.A. Mozart – Bastien i Bastienne. Koncert dzieciom w wyk. Filharmonii Narodowej. Mysiadło (24-03-2020)


UWAGA! W związku z zagrożeniem rozprzestrzenianiem się koronawirusa wydarzenie zostało odwołane.

24.03.2020 r. godz. 13.30 - Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej pt. "W.A. Mocart - Bastien i Bastienne". Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa  2.

W.A. Mozart – Bastien i Bastienne – dla dzieci i młodzieży
sopran, tenor, bas, fortepian

Jak powszechnie wiadomo, Wolfgang Amadeusz Mozart cieszył się sławą „cudownego dziecka”. Nie bez powodu, bowiem swój pierwszy utwór skomponował mając zaledwie 5 lat. Wcześnie też urzekła go i zafascynowała sztuka operowa, która stała się jego największą muzyczną pasją. Można powiedzieć, że dzieła operowe stanowią fundament jego imponującego dorobku.
 
Mozart miał zaledwie 12 lat, gdy w 1768 roku na zamówienie wiedeńskiego lekarza-magnetyzera, Antona Mesmera napisał jednoaktową operę Bastien i Bastienne, wykonywaną z powodzeniem aż do dzisiaj.
 
Właśnie tę nieskomplikowaną, pełną uroku sielankę opowiadającą o miłości tytułowych bohaterów przedstawi starszej i młodszej publiczności nasz zespół operowy.