Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Wittwer-Szot (09-03-2024)


Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Wittwer-Szot w sobotę 9 marca 2024 o godz. 17.00 do Galerii Pasaż w Mysiadle (filia GOK Lesznowola, ul. Topolowa 2)

 

Dorota Wittwer-Szot

„Malarstwo to odkrywanie, nauka, wyzwanie i zabawa w jednym. A to całkiem sporo…”

Od 2019 roku związana z grupą twórców „Malarska Przystań” pod kierunkiem artysty Jana Drewicza w GOK Lesznowola w Mysiadle. Kilkukrotna uczestniczka Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa „Kobiece Światoprzestrzenie” w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO, wystawy zbiorowej w 2021, oraz poplenerowej w 2023 w Galerii Pasaż . Z zawodu konsultantka ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Uważa, że pozbawione sztuki wnętrza są mało interesujące. Od 18 lat mieszka wraz z rodziną w Mysiadle.

Prezentowana wystawa prac jest różnorodna. Przedstawia malarstwo powstałe w latach 2019-2024. Obrazy różnią się od siebie zarówno pod względem tematyki, jak i formy oraz rozmiaru – od płócien większych, po te zupełnie niewielkie. Na ich przykładzie  można przyjrzeć się ewolucji twórczości malarki, zmianom w sposobie postrzegania, interpretacji, stosowanych technik malarskich. Jest to swoisty zapis ulotnych chwil, wrażeń, zachwytów i interpretacji rzeczywistości.

Wystawa jest wielowątkowa, podejmuje zróżnicowaną tematykę od martwej natury, poprzez abstrakcję, po pejzaż, w tym pejzaż miejski.

„Obraz to zapis emocji. Czasami chęć wyrażenia tego co ulotne. Bywa, że przesłanie. Lub próba stworzenia czegoś zupełnie nieoczekiwanego i nieznanego poprzez feerię barw, kształtów, ich dynamikę i ruch.”