WESOŁA ZIMA z GOK 2019 (28/01/2019 - 08/02/2019)

WESOŁA ZIMA z GOK w dniach 28.01 - 08.02.2019 r. w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapisy od 2 stycznia w filii  (szczegóły na plakacie).

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zorganizował półkolonie dla dzieci. W tym roku WESOŁA ZIMA z GOK odbyła się w dniach 28.01 - 08.02.2019 r. w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2.

Podczas pobytu na półkoloniach dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach artystycznych, jak np.: ceramika, rysunek, rękodzieło, projektowanie mody, warsztaty filmowe i teatralne. Ważnym punktem codziennych zajęć było czytanie bajek. Ten punkt programu połączony był także
z zajęciami plastycznymi. Dzieci rysowały ilustracje do bajek oraz do jednej z nich wykonywały kukiełki. Bajka ta posłużyła jako scenariusz przedstawienia lalkowego wystawionego na zakończenie półkolonii. Każde dziecko wybierało sobie jedną z ról, własnoręcznie wykonywało lalkę, którą następnie podczas spektaklu animowało. Na zajęciach powstawały projekty strojów - kreacje ze świata muzyki, filmów i wyobraźni, wykonywane były maski karnawałowe, piękne pierścionki i broszki z filcu, naczynia gliniane. Podczas warsztatów filmowych – uczestnicy półkolonii realizowali swoje własne filmy, które wcześniej tworzyli w postaci storyboardów. Później na scenie, na green screenie odgrywali to co spisali na papierze i nadawali temu życie.

Oprócz zajęć artystycznych pobyt na półkoloniach obfitował w liczne zabawy integracyjne
i ruchowe. Pogoda podczas ferii niezbyt dopisała, dlatego zabawy odbywały się na sali teatralnej. Specjalne miejsce podczas codziennych zabaw zajmowały gry umysłowe rozwijające kreatywne
 i abstrakcyjne myślenie. Szarady, kalambury, odgrywanie ról - to zawsze angażuje dzieci. Powodzeniem cieszyły się także występy karaoke. Karaoke to dobry sposób na rozwijanie swojej muzycznej  pasji. Wśród uczestników półkolonii znalazło się też duże grono miłośników gier planszowych. Ulubionymi grami były "Monopol" i "5 sekund".

Raz w tygodniu odbywały się warsztaty „Mały Edison” - rozwijające kreatywne umiejętności
i pobudzające zapał do nauki. Na zajęciach dzieci poznały jak zrobić własnego Slime'a
z podstawowych kosmetyków, mały poduszkowiec z płyty cd, korka i balona, zobaczyli jak stworzyć lampę lawową. Na koniec każdy otrzymał dyplom ukończenia warsztatów!

W trakcie półkolonii odbyły się dwie wycieczki. W pierwszym tygodniu do Warszawy do Teatru Polskiego na spektakl „Ferdynand Wspaniały”, a w drugim do Warszawy do Inca Play. Sala zabaw w Inca Play dostarczyła dzieciom moc atrakcji, jak np.: piracki statek, diabelski młyn, małpi gaj ze zjeżdżalniami, domki na drzewie, stoły multimedialne, przeźroczyste zjeżdżalnie. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach pieczenia pizzy. Pizza wyszła doskonała i smakowała wybornie.

W drugim tygodniu ferii skorzystaliśmy także z "Dmuchańców" zainstalowanych w Szkole
w Mysiadle. Zabawa była doskonała.

Ostatni dzień ferii jak zwykle kończył uroczysty bal. Podczas balu odbył się wspomniany wcześniej spektakl lalkowy. Przedstawienie oglądali przybyli goście: Pani Dyrektor GOK Jolanta Walentyna Sobolewska oraz rodzice i dziadkowie dzieci. Pani Dyrektor pogratulowała udanego spektaklu uczestnikom ferii oraz obdarowała wszystkich upominkami. Humory dopisywały, a zabawa trwała jeszcze długo.

Jan Drewicz
Instruktor GOK Lesznowola

Zdjęcia - tydzień 1:                                                  Zdjęcia - tydzień 2:

PLIKI DO POBRANIA:
regulamin