Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Wesołe Andrzejki dla dzieci 2016. Łazy (26-11-2016)


26.11.2016 godz. 15.00 - 17.00 - Wesołe Andrzejki dla dzieci. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8. Wstęp wolny.

 

   Są różne sposoby, żeby się dowiedzieć, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cygankę, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym, w Wigilię świętego Andrzeja. Tego dnia zgodnie z tradycją, św. Andrzej za pomocą wróżb, uchyla rąbka tajemnicy pannom i kawalerom.
Z tej okazji w  sobotnie popołudnie 26.11.2016 r. w filii GOK Lesznowola w Łazach odbyła się zabawa andrzejkowa dla wszystkich dzieci z gminy Lesznowola. Trzy wróżki, Edyta Koźniewska, Bożena Ziemnicka i Joanna Zielińska przygotowały różne wróżby, zabawy animacyjne oraz konkursy. Gdy wszyscy uczestnicy usiedli w kole, wróżka wyjaśniła przyczynę, dla której się spotkaliśmy. Jednak, aby wróżby się spełniły musieliśmy trochę sami  poczarować. Na środku sali stał    czarodziejski koszyk. Każde dziecko otrzymało serduszko i wypowiadając zaklęcie wrzucało je do środka:
Hokus – Pokus, Czary – Mary
Niech się spełnią Andrzejkowe czary!!!.
   Po złożeniu darów uczestnicy zostali zaproszeni na wspólną zabawę andrzejkową. Każde dziecko za pomocą wróżby mogło zapytać co go czeka w przyszłości, o swojego partnera, jaki będą wykonywać zawód czy uzyskać odpowiedź na to "kim będzie". Tradycyjna wróżba z butami wskazała nam kto pierwszy wyjdzie za mąż. Nie obyło się również bez lania wosku. Pomiędzy wróżbami panie czarodziejki zapraszały wszystkich uczestników do wesołych zabaw animacyjnych i konkursów. Dzieci dzielnie walczyły o nagrody, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wszystkie zabawy, bez względu na to czy ktoś odpadł jako pierwszy czy ostatni były nagradzane cukierkami. Na koniec całej imprezy wróżki zaprosiły dzieci na słodki poczęstunek. Nie zabrakło gromkich braw i podziękowań  za wspaniałą zabawę. 
   Chociaż na wróżby andrzejkowe należy spojrzeć z przymrużeniem, to każdy marzy by się spełniły.

Bożena Ziemnicka
GOK Lesznowola

Zdjęcia z wydarzenia