Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Wieczór Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości 2016. Klub Seniora Magdalenka (09-11-2016)


9.11.2016 godz. 18.00 - Wieczór Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości. Gawęda historyczna Mariana Granowicza i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Tomkiem Winiarskim w Klubie Seniora w CIS Magdalenka, ul. Lipowa 28.

Zdjęcia z wydarzenia:

Relacja z wydarzenia:

WIECZÓR PIEŚNI I REFLEKSJI POETYCKIEJ
który poprowadzili  Marian Granowicz i Tomasz Winiarski

Seniorzy z KS, ale nie tylko Oni , bowiem  w ten  środowy wieczór 9 listopada spotkały  się trzy pokolenia  aby uczcić zbliżające się święto odzyskania Niepodległości.

Pan Marian Granowicz mieszkaniec Magdalenki przedstawił rys historyczny przyczyn utraty Niepodległości jak również wielokrotne próby jej odzyskania. Pan Marian zebrał gromkie brawa od zebranych uczestników wieczoru. W części artystycznej Tomasz Winiarski nie wystąpił sam. Towarzyszył mu świetny akordeonista Marek Sowiński mieszkaniec Magdalenki. Stworzyli świetny duet grając i śpiewając wraz z zebranymi uczestnikami wieczoru pieśni legionowe. Kiedy zabrzmiały pierwsze dźwięki „ I Brygady”  wszyscy wstali i odśpiewaliśmy ją stojąc, był to bardzo wzruszający moment wieczoru. Wszyscy tak się rozśpiewali, że nie chcieli artystów wypuścić, bisom nie było końca.  Na zakończenie Panie Teresa Piotrowska Sołtys Magdalenki i Wiesława Komorowska  Radna Magdalenki wręczyły kwiaty i drobne upominki Panom Marianowi  Granowiczowi, Tomaszowi Winiarskiemu i Markowi Sowińskiemu.  W wieczorze uczestniczyło 45 osób.

Alicja Skowrońska- Marczuk