Wielki Piknik Rodzinny "Stawiamy na Rodzinę". Nowa Iwiczna (04-09-2016)

Czytanie bajek, karaoke, warsztaty plastyczne i zawody sportowe – to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów pikniku: Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminną Bibliotekę Publiczną, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych, Gminny Ośrodek Kultury i Centrum Sportu w Gminie Lesznowola.

Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z chodzącymi pluszakami, bawiły się w strażackiej pianie i wygrywały nagrody w loterii pt. Rodzina na TAK. Dorośli mieli okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi i zapoznać się z Programem wspierania rodzin wielodzietnych  - podczas pikniku promowano lesznowolską Kartę Dużej Rodziny.

Do głównych atrakcji pikniku z pewnością należał widowiskowy pokaz taneczno-instrumentalny w wykonaniu Stowarzyszenia Chinek w Polsce. Panie wystąpiły w pięknych kolorowych strojach stylizowanych na ludowe. Jednak zanim pokaz się odbył prezes stowarzyszenia – pani Aiyu Nan symbolicznie przekazała przedstawicielom lesznowolskiego samorządu – Sekretarzowi Gminy Marioli Uczkiewicz-Kampczyk i Dyrektorowi ZOPO Jackowi Bulakowi – dary rzeczowe dla mieszkańców gminy. Stowarzyszenie przekazało artykuły szkolne, obuwie i odzież, które wkrótce będą dystrybuowane wśród mieszkańców za pośrednictwem gminnych placówek edukacyjnych oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ta sympatyczna impreza rodzinna zorganizowana została już po raz trzeci i z pewnością nie ostatni – zapraszamy za rok!

(materiał UG Lesznowola)

Videoreportaż z pikniku.

Kliknij w powyższą fotografię, by wejść do galerii zdjęć.