Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Wspomnienia dawnych dni - koncert na UTW. Mysiadło (09-11-2018)


09.11.2018 r. godz. 17.00 - Wspomnienia dawnych dni - koncert na UTW  z ok. 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Galeria zdjęć z koncertu:

Relacja z wieczoru:

  W przededniu okrągłej, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jako naród kochający wolność spotykamy się by wspólnie, mimo różnic i dzięki podobieństwom cieszyć się z tego co tak bardzo nam drogie. Drogie, bo wywalczone przez pradziadów, dziadków i ojców. Smak wolności to język polski w szkołach i urzędach, to nasze ambasady na wszystkich kontynentach. Wolność to także rzeczy tak proste jak spacer ulicą czy spotkanie w gwarnej kawiarni. To wystawy w galeriach z przyjaciółmi to także pachnące polnymi kwiatami randki z ukochanym i koncerty takie jak dzisiejszy.

   Spotykaliśmy się by wspólnie świętować i cieszyć się z tego co dla nas wywalczyli nasi przodkowie. Radość tę współdzielili z nami wybitni muzycy: Piotr Kopetz kompozytor i aranżer grający dziś na akordeonie i bandoneonie Michał Zuń kontrabasista oraz wokalistka: Joanna Hort. Szlagiery międzywojnia, które zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością są wszystkim dobrze znane.

  Kompozycje Jerzego Petersburskiego rozgrzewające do czerwoności parkiety na całym świecie także dziś sprawiły wiele radości słuchaczom. Ja się boję sama spać czy piękne tanga zmieniły GOK w Mysiadle w przedwojenną kawiarnię. Wiele osób z trudem powstrzymywało się od tańca przytupując, nucąc, a nawet głośno śpiewając dobrze znane piosenki.

    To był jeden z tych wieczorów, który udowadnia, że podróże w czasie nie tylko są możliwe, ale i się zdarzają. Zupełnie jak w przedwojennym kabarecie publiczność opuszczała salę nucąc piosenki i czując niedosyt, nic dziwnego, przecież karnawał i tańce jeszcze przed nami. Dziś jednak czując się wolni celebrujemy naszą niepodległość tak by nasi przodkowie wiedzieli, że czujemy wdzięczność za ofiarę krwi, której ona wymagała.

Joanna Zielińska
Koordynator UTW

 

 

   „Wspomnienia Dawnych Dni” to koncert na okoliczność 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, w wykonaniu zespołu w składzie: Joanna Hort  – wokal; Michał Zuń  – kontrabas, Piotr Kopietz  – akordeon, bandoneon, kierownictwo artystyczne;.  

     Artyści zespołu sięgając do historii polskiej piosenki, przypominają najpiękniejsze utwory z lat 20 i 30 XX wieku, czyli okresu eleganckich kawiarni, wytwornych teatrów, szalonych kabaretów i swingujących dancingów. Nowe, autorskie aranżacje popularnych piosenek z repertuaru M. Fogga, Z. Pogorzelskiej, E. Bodo, T. Faliszewskiego i L. Messal, a przy tym kameralny klimat koncertu, nadają dawnym przebojom świeżości i niepowtarzalnego uroku. Wspomnienia dawnych dni stają się na nowo wyraźne i mocne.

W programie koncertu m.in.:   „Ja się boję sama spać”, „Już nigdy”, „To ostatnia niedziela”, „Całuj mnie”, „Tango milonga”, „Ty, miłość i wiosna”.

O artystach:

            Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na:  http://kop-art.art.pl/projekty/piotr-kopietz/

           Joanna Hort - wokalistka, aktorka. Absolwentka Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Jest finalistką kilku ogólnopolskich konkursów piosenki aktorskiej i kabaretowej. Za swoją twórczość estradową skupioną wokół piosenek z okresu międzywojennego, otrzymała „Złoty Liść Retro” - Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Jej recital "Artystką była w pewnym kabarecie..." zainaugurował cykl spotkań poświęconych międzywojennej Warszawie w ramach projektu Niepodległa 2017. Z repertuarem piosenek międzywojennych występowała w wielu miejscach na mapie kulturalnej Warszawy, w tym m.in.: w Teatrze Kamienica i Teatrze Syrena, w Studio im. Agnieszki Osieckiej oraz w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego - u boku m.in. Sławy Przybylskiej i Tadeusza Woźniakowskiego. Ponadto koncertowała na scenach Białegostoku, Lublina, Białej Podlaskiej, Grudziądza, Katowic, Tychów, Opola, Bydgoszczy.

             Michał Zuń – kontrabasista, gitarzysta basowy. Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzyki, koncertując w kraju i za granicą. Współpracuje zarówno z orkiestrami jak i zespołami kameralnymi, od Filharmonii Narodowej przez big-bandy po macedońskie zespoły folklorystyczne. Występował na kilku prestiżowych festiwalach, w tym na Festiwalu Jazz Jamboree i na festiwalu „La Folle Journee”( Francja 2014) gdzie zyskał bardzo przychylne recenzje tamtejszych krytyków oraz publiczności. Z zespołem Couleur Cafe, został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Współpracuje z  Filharmonią Narodową, orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Vratislavia, Unplugged Orchestra oraz z zespołami: Propabanda, PompaDur, Couleur Cafe, Swing Motion, Piotr Kostrzewa Big Band, Fantango Quintet i Wojciech Bardowski. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,  klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Umiejętności muzyczne doskonalił również w klasie kontrabasu jazzowego Adama Cegielskiego w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.