Wystawa "Żywa natura". Agnieszka Dąbrowska-Woźniak. Galeria Pasaż. Mysiadło (20-01-2017)

20.01.2017 o godz. 19.00 odbył się  Wernisaż wystawy Agnieszki Dąbrowskiej-Woźniak pt. "Żywa natura" w Galerii PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapraszamy do oglądania wystawy do 20 lutego - wstęp wolny.

Agnieszka Dąbrowska-Woźniak - absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - dyplom u profesora Stefana Gierowskiego, aneks z grafiki warsztatowej u profesor Ireny Snarskiej w 1997 r. Od lat (choć z przerwami), współpracuje z Doświadczalną Pracownią Litografii na Saskiej Kępie, maluje w domu. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, ma też za sobą kilka wystaw indywidualnych zarówno malarstwa jak i grafiki. Ostatnią wystawą było „7 grzechów głównych i ósmy malutki” w 2011 roku w Galerii Apartpoint w Łomiankach, gdzie wystawiała wraz z trzema przyjaciółkami. Pracuje jako nauczyciel plastyki w Niepublicznej Podstawowej Szkole Montessori i Gimnazjum Montessori w Warszawie, prowadzi także zajęcia plastyczne w Pracowni Doroty Słowińskiej.

Strona internetowa artystki: http://www.dabrowska-wozniak.pl/
Folder wystawy w Galerii PASAŻ tutaj

Opiekun wystaw w GOK Lesznowola p. Jan Drewicz wręcza kwiaty i Certyfikat Wystawy malarce - p. Agnieszce Dąbrowskiej-Woźniak, eksponującej swe prace w Galerii PASAŻ w Mysiadle. (fot. Piotr Dąbrowski)

Relacja z wernisażu

W piątek 20 stycznia 2017 r. w Galerii „Pasaż” w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy „Żywa natura” Agnieszki Dąbrowskiej - Woźniak. Tematem wystawy jest przemijanie. Przemijanie, które postrzegane jest przez Artystkę jako naturalny i niekoniecznie negatywny proces. Przecież każdy etap w cyklu życia kryje w sobie piękno. Pani Agnieszka potrafi to doskonale przedstawić w swoich pracach. Pojawiające się na obrazach usychające kwiaty zadziwiają nas swoimi kształtami i kolorami. Dodatkowym elementem niektórych obrazów jest wizerunek kota. Zestawienie przedstawiciela świata zwierząt z usychającymi roślinami poszerza główne przesłanie obrazów. Warto również wspomnieć o doskonałym warsztacie malarskim Agnieszki Dąbrowskiej –Woźniak. Obrazy zachwycają swoją formą plastyczną. Układ przestrzenny obrazów budowany jest za pomocą perfekcyjnie dobranych kolorów. Na wystawie można obejrzeć 20 prac.
   Jan Drewicz – opiekun wystawy wręczył Agnieszce Dąbrowskiej - Woźniak bukiet kwiatów oraz podziękowanie i upominek od Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli.
   Zapraszamy do oglądania wystawy. Wystawa będzie trwała przez miesiąc od daty wernisażu.

Jan Drewicz - opiekun wystawy

Zdjęcia z wernisażu: