XIII Gminne Teatralia Lesznowolskie. Mysiadło (01/12/2016 - 02/12/2016)

1-2.12.2016 r. godz. 9.00 - 15.00 w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, przy ul. Topolowej 2 odbyły się XIII Gminne Teatralia Lesznowolskie. Zapraszali organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Lesznowoli, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Mazowieckim Związkiem Pracodawców w Gminie Lesznowola. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie a patronat medialny Kurier Południowy.

Harmonogram wejść na scenę:
1.12.2016 r. (czwartek) - (plik do pobrania)
2.12.2016 r. (piątek) - (plik do pobrania)

Co roku w gminie Lesznowola organizujemy cieszący się wielkim powodzeniem przegląd teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Z niecierpliwością czekaliśmy na zgłoszone grupy, a było ich aż 14! Gorąco dziękujemy, gratulujemy wspaniałych występów i zapraszamy do obejrzenia filmów z przedstawień:

W dniach 1-2 grudnia 2016 roku w filii GOK Lesznowola w Mysiadle odbyły się XIII Gminne Teatralia Lesznowolskie. Co roku Teatralia cieszą się niemałą popularnością i udziałem maluchów, dzieci starszych jak i młodzieży gimnazjalnej. Nad prawidłowym przebiegiem przeglądu czuwała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli – Jolanta Walentyna Sobolewska. W jury zaś zasiedli: Anna Mizińska (Dział Teatru Mazowieckiego Instytutu Kultury), Grzegorz Emanuel (aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, także reżyser teatralny), Magdalena Barańska (kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznowoli z filią w Mysiadle) oraz Elżbieta Zaleska (członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Lesznowola). Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Mazowiecki Instytut Kultury, natomiast Kurier Piaseczyński – patronat medialny. Współfundatorami nagród w przeglądzie były Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Lesznowola. Warto nadmienić, że wśród partnerów znalazł się także Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola, który wsparł finansowo zakup statuetek.
    Tradycyjnie już, w Gminnych Teatraliach Lesznowolskich, dzieci i młodzież wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych. Grupy w kategorii „przedszkola i klasy 0-III” były najliczniejsze i prezentowały się podczas obydwu dni przeglądu. Pierwszego dnia na deskach sceny w Mysiadle wystąpiło dziesięć zespołów: Odkrywcy (Niepubliczne Przedszkole NUTKA w Starej Iwicznej) oraz Orły (Niepubliczne Przedszkole NUTKA w Nowej Iwicznej), Fantazja (Niepubliczne Przedszkole FANTAZJA w Łazach), Akademik (Niepubliczna Szkoła Podstawowa AKADEMIA ROSENBERGA w Łoziskach),Wesołe skrzaty, Eko dzieciaki, ZSP Lesznowola, Klasa „0d” oraz Teatralne Mole (ZSP im. Noblistów Polskich w Lesznowoli), Klasa „IIIc” (ZSP im. Jana Pawła II w Łazach). Drugiego dnia przeglądu mieliśmy możliwość zobaczyć grupy: Postęp (Niepubliczna Szkoła Podstawowa AKADEMIA DZIECKA w Nowej Woli), Misz-Masz, Tuan Ti oraz Pomyleńcy (ZSP w Mrokowie).
    Przegląd dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych z terenu gminy Lesznowola zwieńczyły nagrody w postaci medali, statuetek i dyplomów dla aktorów i ich instruktorów.

Anna Piekutowska
GOK Lesznowola

Zdjęcia z wydarzenia

Karta zgłoszenia (plik do pobrania)