Życiorys - monodram Wojciecha Wysockiego (05-05-2024)

Niedziela, 5 maja o godz. 18.00 w filii GOK Lesznowola w Mysiadle.
Wejściówki do odebrania w Mysiadle od 22 kwietnia od godz. 17.00. Maksymalnie 2 wejściówki na osobę.

Życiorys - monodram poetycki na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta
scenariusz, reżyseria i wykonanie:
Wojciech Wysocki (aktor teatralny i filmowy)
muzyka na żywo – fortepian / instrumenty klawiszowe - Piotr Kajetan Matczuk
Wojciech Wysocki, oprócz pracy scenicznej w teatrach dramatycznych, komediowych i w radiu, jest popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym, szczególnie lubiany dzięki serialowi „Ranczo”, w którym wcielił się w postać doktora Wezóła. Jako miłośnik, znawca i propagator poezji, jest również twórcą, scenarzystą, reżyserem i wykonawcą monodramu „Życiorys”. Ten spektakl to propozycja artystyczna najwyższej ligi. Opowiada o człowieku od momentu narodzin aż do śmierci, z życiem w które wpisana była niezwykła historia opowiedziana językiem poezji Zbigniewa Herberta. Wysocki mówi Herberta genialnie, jest to jeden z najlepszych interpretatorów poezji współczesnej – nie bez powodu uhonorowany wieloma nagrodami, w tym nagrodą Wielkiego Splendora. Monodram wykonywany jest z muzyką na żywo w kompozycjach Piotra Kajetana Matczuka. Po spektaklu odbędzie się także spotkanie autorskie z Wojciechem Wysockim.